Krása a módaVlasy

Z černé na hnědou: Tipy na zesvětlení vlasů pro rok 2024

Z černé na hnědou: Tipy na zesvětlení vlasů pro rok 2024

Změna barvy vlasů je velký krok, který může rapidně změnit váš vzhled. A jestliže máte černé vlasy a toužíte po hnědé, musíte své vlasy zesvětlit, což je pro vaše vlasy velmi zatěžující proces.

Zásady zesvětlování vlasů

Nejdůležitější při zesvětlování vlasů je zjistit, o kolik odstínů vlasy zesvětlit. Na jedno barvení vlasy nezesvětlujte o více než čtyři odstíny a vždy používejte vysoce kvalitní prostředky. Pamatujte, že čím víc vlasy zesvětlujete, tím více je ničíte.

Barvu na vlasech nenechávejte nikdy déle než je uvedeno na obalu. Nedodržení doby může vést k nezvratnému poškození vlasů či k jejich vypadání.

Jak zesvětlit vlasy doma

Pro zesvětlování vlasů z černé na hnědou si zakupte kvalitní barvu a zesvětlující prostředky. Následně si pečlivě přečtěte návod k barvě.

Mějte po ruce:

  • Kvalitní odbarvovač
  • Rukavice
  • Ručník
  • Hřeben
  • Šampon
  • Kondicionér
  • Aplikátor nebo štěteček na nanášení barvy

Vlasy před barvením důkladně umyjte a osušte. Při aplikaci barvy nezapomeňte použít ochranné rukavice a aplikátor, abyste zabránili kontaktu s pokožkou. Začněte aplikovat barvu u kořínků a postupujte směrem ke konečkům. Aplikujte barvu na každou část vlasů, aby byla rovnoměrně rozložena.

Po aplikaci barvy nechte působit po dobu stanovenou výrobcem, poté opláchněte vlasy teplou vodou a aplikujte kondicionér. Důkladně vlasy opláchněte.

Je důležité mít na paměti, že výsledná barva závisí na struktuře vlasů a může se lišit od očekávané barvy. Pokud výsledná barva není podle vašich představ, poraďte se se svým kadeřníkem.

Závěr

Zesvětlování vlasů z černé na hnědou není náročný proces, jestliže dodržíte vešketé postupy. Před barvením je ujistěte, že nemáte alergii na peroxid či jiné látky obsažené v barvě. Po barvení vlasy hydratujte a dopřejte jim svědomitou péči.