KrásaKrása a móda

Líčení pro hnědé oči: Tipy pro rok 2024

Líčení pro hnědé oči: Tipy pro rok 2024

Líčení je skvělým způsobem, jak zvýraznit svou přirozenou krásu. Jestliže máte hnědé oči, můžete je perfektně podtrhnout vhodnými stíny. Dnes se budeme věnovat barvám a technikám, které vaše oči dokonale zvýrazní.

Jaké barvy se hodí k hnědým očím?

Hnědé oči nejlépe zvýrazníte těmito barvami:

  • fialová
  • zelená
  • tmavě modrá
  • béžová
  • písková
  • šedá
  • zlatá

Jestliže chcete, aby vaše oči vynikly díky kontrastu, zvolte fialové, zelené či tmavě modré stíny. Neutrálnější odstíny pak zvolte pro jemnější vzhled.

Pro světlou pleť zvolte odstíny šedé, béžové či světle modré.

Středně světlé pleti pak lichotí téměř jakékoliv odstíny z výše zmíněných.

Pro tmavší pleť volte tmavě hnědé, bronzové či zlaté stíny.

Brunetky s hnědýma očima

Brunetky s hnědýma očima mají na výběr z velké škály barev, největšího kontrastu však dosáhnete se zelenou, fialovou či tmavě modrou. Krásně vám však budou sedět i neutrální odstíny.

Blondýnky s hnědýma očima

Blondýnky s hnědýma očima by měly zvolit světlejší odstíny, jako je béžová, světle modrá či šedá, aby barva očí vynikla.

Zrzky s hnědýma očima

Zrzkám s hnědýma očima sedí teplejší odstíny, jako jsou zlaté, bronzové či měděné.

Typy stínů

Existuje mnoho typů stínů, ale základní jsou matné, lesklé a metalické. Matné jsou vhodné pro každodenní líčení, lesklé pak můžete zvolit pro večerní líčení a metalické jsou univerzální stíny, které dodají vašim očím lesk a také se hodí nejlépe k hnědým očím, jelikož vytváří něžný a přirozený vzhled.

Závěr

Závěrem vám můžeme říct: Nebojte se experimentovat! Hnědé oči jsou krásné a univerzální a sedí k nim nepřeberné množství odstínů. Zkuste, který z nich dokáže perfektně podtrhnout právě vaše přirozené rysy.