Krása a módaVlasy

Z blond na hnědou: bude vám slušet a na co si dát pozor?

Z blond na hnědou: bude vám slušet a na co si dát pozor?

Vlasy jsou korunou naší krásy, známe to všichni. Přemýšlíte o změně barvy z blond na hnědou a nejste si jistí, jestli do toho jít? Tak pokračujte ve čtení!

Budou vám hnědé vlasy slušet?

Velmi záleží na odstínu pleti. Jestliže máte opravdu světlou barvu pokožky, hnědé vlasy by vás mohly udělat o trochu starší. Naopak, jestliže jste snědší pleti, hnědé vlasy vás omladí. Zároveň pokud máte příliš jemné vlasy, mohou obarvené na hnědou působit trochu mdle a bez života.

Komu sluší blond?

Blond vlasy skvěle padnou ženám s jemnou a světlou pletí. Tato barva vlasů také vyniká u osob s modrýma nebo zelenýma očima. Blond vlasy mohou pomoci zesvětlit váš celkový vzhled a vykreslit dojem mladosti. Pozor však, jestliže máte příliš snědou pleť, blond vlasy vás mohou dělat starší.

Jaká jsou rizika barvení vlasů?

Barvení může vaše vlasy či pokožku poškodit, jestliže nedodržíte veškeré zásady a nedáte svým vlasům po barvení dostatek péče. Mezi hlavní rizika patří:

  • podráždění pokožky
  • lámání vlasů
  • suchost vlasů
  • vypadávání vlasů
  • špatný odstín výsledné barvy
  • ztráta lesku

Na co si dát pozor?

Proces barvení vlasů z blond na hnědou může být poměrně náročný, zejména pokud máte silně zesvětlené vlasy. V takovém případě je nutné nejprve použít barvu, která pomůže odstranit zbytky světlé barvy a umožní lepší uchycení hnědé barvy. 

Důležité je také pečlivě vybírat vhodnou barvu, která bude odpovídat vaší pleti a typu vlasů. Pokud si nejste jisti, jakou barvu zvolit, poraďte se se svým kadeřníkem.

Před samotným barvením vlasů je důležité provést základní přípravu, jako je umytí vlasů, hydratace a odstranění zbytků stylingových produktů. Použijte před barvením kondicionér nebo jiný produkt, který pomůže chránit vlasy.

Samotné barvení vlasů může trvat několik hodin a během této doby je důležité pečlivě dodržovat pokyny k použití a dodržovat bezpečnostní opatření, jako je používání rukavic a ochranných brýlí. Po dokončení barvení dodržujte doporučení pro péči o vlasy, jako je používání šamponů a kondicionérů určených pro barvené vlasy, aby se zachovala barva a zdraví vlasů.