Další

Vztah se ženatým mužem? Psychologie na to má jasný názor!

Vztah se ženatým mužem? Psychologie na to má jasný názor!

Vztah se ženatým mužem nelze v žádném směru považovat za morální nebo správný, ale mnohým ženám vyhovuje. Je ideální pro svobodomyslné a nezávislé ženy, které se nechtějí na nikoho vázat. Často do něj však spadnou i ženy, které mnoho let jen marně doufají, že získají vybraného muže pro sebe.

Sex i autonomie v jednom

Vztah se ženatým mužem psychologie chápe jako bezpečný. Ne každá žena totiž touží po plnohodnotném vztahu. A proto se vztah se ženatým mužem nabízí jako ideální řešení. Mnohým mužům totiž ve vztahu s manželkou chybí flirtování a sex. To mu může milenka snadno dopřát.

Pro ženy, které touží po nezávazném milostném vztahu s mužem je paradoxně ženatý muž ideální volba. Nehrozí u něj totiž takové riziko, že mu vztah založený na sexu přestane stačit, a začne toužit po větší intimitě a pevnějším plnohodnotnějším vztahu. Problém však nastává v momentě, kdy se buďto mužský postoj změní, nebo žena po celou dobu doufá, že muž kvůli ní opustí svou rodinu.

Tento vztah není pro každého

Ne každá žena je schopná a ochotná udržovat vztah se ženatým mužem. Psychologie vidí na jednu stranu pozitiva, která může na jednu stranu pro milenku takový druh vztahu přinášet, na stranu druhou ale dodává, že jde o velmi náročný druh milostného vztahu, na jehož konci bývají vždy zlomená srdce. Jak muž, tak i podvádějící žena totiž musí řešit vnitřní konflikt, což je zákonitě stresující.

Zatímco pro zadaného muže jde často o únik z náročné každodenní reality, pro ženy bývají i tyto typy vztahů prostě „víc“. Vztah mezi partnery v „klasickém“ zdravém vztahu by měl být rovný. V mileneckém poměru jde ale rovnosti docílit jen těžko. Je proto dobré, pokud se rozhodnete do tohoto kontroverzního typu vztahu jí, zamyslet se nad tím, co od něj vlastně očekáváte.