Další

Pěstování mečíků v nádobách: zahradnický průvodce pro rok 2024

Pěstování mečíků v nádobách: zahradnický průvodce pro rok 2024

Mečíky patří mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin, které zdobí okrasné záhonky. Pokud ale takový záhonek nemáte, pravděpodobně vás napadlo, zda lze mečíky pěstovat v nádobách, protože mečíky jsou poměrně vysokým rostlinami. Mečíky se rozmnožují prostřednictvím cibulek. Navštivte hospodářské potřeby nebo se vydejte na flóru, kde uvidíte nejrůznější druhy mečíků od barev až tvaru květu.

  • Lze pěstovat mečíky v nádobách?
  • Jaké druhy mečíků jsou na vysazení do květináčů vhodné?
  • Jaký květináč je vhodný?
  • Jak zasadit mečíky?
  • Jak mít mečíky v nepřetržitém květu?

Lze pěstovat mečíky v nádobách?

Pokud nedisponujete okrasným záhonem nebo jiným místem na vysazení mečíků přímo do země, jistě oceníte informaci, že i mečíky lze pěstovat v květináčích nebo obdobných nádobách.

Jaké druhy mečíků jsou na vysazení do květináčů vhodné?

Vzhledem k tomu, že mečíky rostou do výšky až 2 m je vhodné do květináčů zasazovat menší nebo střední druhy. Vyšší druhy mečíků totiž nelze vysadit do květináče bez podpory, protože by se mohli zlámat.

Jaký květináč je vhodný?

Budete potřebovat květináč nebo nádobu, která má odtokové otvory na vodu. Hlízy mečíků jsou totiž náchylné na hnilobu, kterou způsobuje právě nepřiměřená vlhkost.

Květináč by měl být alespoň 30 cm hluboký a široký, aby měla rostlina dostatek místa pro růst.

Jak zasadit mečíky?

Nejprve si připravte květináč. Na spodek květináče dejte vrstvu štěrku kvůli odtoku vody, následně zasypte kvalitní hlínou a nechte zhruba 10 cm od okraje květináče.

Cibulky mečíku od sebe sázejte 5 – 8 cm plochou stranou cibulky směrem dolů. Lehce zalijte a přikryjte další vrstvou hlíny, až po okraj květináče, a dobře zalijte.

Jak mít mečíky v nepřetržitém květu?

Pokud toužíte mít stále barevný květináč, můžete do nádoby přidat po 14 dnech další cibulky. S tím ale musíte počítat a připravit si na ně místo už při prvním vysazování. Pravidlo vzdálenosti nelze obejít.