Další

Vysoké okrasné trávy: 3 tipy na rostliny, které zkrášlí vaši zahradu

Vysoké okrasné trávy: 3 tipy na rostliny, které zkrášlí vaši zahradu

Vysoké okrasné trávy jsou v současnosti na vzestupu a najdete je již v mnoha zahradách. A není se čemu divit. Vždyť i mnoho domácností zdobí jejich sušené varianty a pampas neboli pampová tráva se prodává za nemalé peníze.

Sehnat semena či sazenice některých druhů proto může být poměrně náročné, pokud se vám to však podaří, nebudete toho litovat. Vysoké okrasné trávy nádherně dotvoří nejen vzhled vaší zahrady, ale můžete je i usušit a umístit do interiéru vašeho domu či bytu.

Volba č. 1? Pampas!

Pampas (Kortadérie), jak se zkráceně říká pampové trávě, je rostlina vysoká až dva metry, která tvoří obrovská chocholatá květenství. Roste v trsech, které mají v průměru i více než jeden metr. Je to trvalka, které preferuje propustnější půdu, nesnáší mokro a na podzim je potřeba ji razantně seříznout. Přírodní barva pampasu je krémová, na trhu je ale mnoho barevných mutací od růžové po fialovou.

Proso prutnaté

Pokud chcete něco víc „travnatého“, pak je pro vás skvělou volbou proso prutnaté. To vytváří trsy o výšce více než metr a půl, které jsou zelené a tvarem připomínají obyčejnou trávu. Květy prosa působí velmi nenápadně, jelikož se barevně ztrácí mezi listy. Obrovskou výhodou prosa je nenáročnost. Spokojí se prakticky s jakoukoli vlhkostí půdy, nevadí mu ani přímé slunce, ani polostín. Lze jej pěstovat i ve vhodných nádobách.

Ozdobnice čínská

Elegantní travinou je ozdobnice čínská. Ta dorůstá výšky mezi 150 a 180 centimetry a tvoří velké kompaktní trsy o průměru až jeden a půl metru. Vyžaduje slunce a propustnou půdu. Na rozdíl od jiných rostlin ji proto můžete s klidem umístit i na opor. Květy ozdobnice jsou růžové až vínové.