Krása a módaVlasy

Účesy s drdoly: Jak na ně v roce 2023

Účesy s drdoly: Jak na ně v roce 2023

Sen každé z nás, je vytvořit snadný a elegantní účes i z pohodlí domova. Takže pokud vás omrzely rozpuštěné vlasy, pojďte se s námi podívat na drdoly, které dokážete i vy.

Elegantní vysoký drdol

Vysoký drdol má výhodu, že působí elegantně a opticky vám vypíná obličej a vytváří tzv. Facelifting. Vyčešte si vlasy do vysokého culíku na temeni hlavy. Poté si můžete vzít pomůcku v podobě vycpávky drdolu v barvě vašich vlasů. Prostrčte culík vycpávkou a vlasy rozprostřete podél jeho obvodu aby nebyla vycpávka vidět. Gumičkou přetáhněte vlasy a zbylé prameny omotejte kolem drdolu. Zafixujte pinetkami a lakem.

Drdol s rozpuštěnými vlasy

Nemůžete se rozhodnout mezi samotným drdolem nebo rozpuštěnými vlasy? Oddělejte si část ze které chcete vytvořit drdol. Spodní sekci si můžete nechat rovnou. Horní úsek vyčešte do culíku, upevněte gumičkou a obmotejte pramen do tvaru drdolu. Nakonec použijte pinetky a lak na vlasy.

Dva drdůlky

Trendy 90. let jsou stále v plném proudu a proto tady máme pro vás dva drdůlky. Stačí si na každé straně vytvořit vysoký culík, co nejvíce na vrcholku hlavy. Zatočit prameny vlasů a omotejte je dokola do tvaru drdůlku. Poté upevníte gumičkou a zalakujete.

Copy spletené do drdolu

Copy a drdoly nikdy nevyjdou z módy a tak pojďme tyto trendy účesy zkombinovat. Začneme s holandskými copánky, které jsou napletené podél hlavy směrem k temenu hlavy. Až máme ze shora a zdola zapletené copánky pokračujeme stejným postupem jak u klasického vysokého drdolu. Snazší variantou je volnější copánek na obou stranách zamotaný do sebe, což vytvoří nízký drdol, který je okouzlující.

Shrnutí

Ať se jedná o vysoký drdol, nízký nebo dva drdoly, každý je dělaný na stejném principu:

  • Vyčesat vysoký culík
  • Upevnit gumičkou
  • Obmotat pramen dokola
  • Zafixovat

Není to žádná věda a každá z nás dokáže vytvořit elegantní a kouzelný drdol, který bude kdekdo závidět.