Vlasy

Vlnitý bob: proč je výjimečným účesem právě pro vás?

Vlnitý bob: proč je výjimečným účesem právě pro vás?

Víte, jaký střih dámských vlasů je nejvíc trendy v roce 2024? Je to účes jménem bob. Jestliže jste majitelkou rovného bobu, vyzkoušejte tentokrát vlnitý bob, který je ležérní a stylový. Jak na přípravu tohoto výjimečného a trendy účesu? To se dozvíte v tomto článku.

Proč nosit vlnitý bob?

Toužíte po vlasech, které vypadají dobře kdekoliv a kdykoliv? Zřejmě proto se můžete rozhodnout pro kratší střih končící v úrovni čelisti nebo pod bradou, který se nazývá bob.

Vlnitý bob je jeho nejlepší přítel, jedná se totiž o přirozený a fresh účes, který vám dodá šmrnc a zároveň budete trendy. Je vhodný pro ženu každého věku a to ho činí výjimečným i pro vás.

Návod na vlnitý bob aneb jak na to?

Vlnitý bob nevyžaduje příliš času. Základem je mít správný střih vlasů a potom můžete začít kouzlit.

Jak na to?

  1. Nejdříve ze všeho si vyčesejte pěšinku. Je na vás, zda bude uprostřed čela nebo na boku. Jestliže se zajímáte o trendy, směřujte pěšinku na bok.
  2. Aplikujte přípravek na tepelnou ochranu vlasů podle vašich preferencí – sprej, krém apod.
  3. Poté vezměte do rukou kulmu nebo žehličku na vlasy a začněte tvořit vlny směrem od čela ven. Jestliže toužíte po hollywoodských a velkých vlnách, vytvoříte je pomocí kulatého kartáče a fénu. I v tomto případě je důležitý směr od hlavy vždy ven.
  4. V zadní části hlavy se nemusíte příliš snažit – vlnitý bob se nosí ležérně, a proto je spíše žádoucí vzadu příliš vlasy nevlnit.
  5. Nezapomeňte na konečnou fixaci účesu a vzhůru ven!

Jak nosit vlnitý bob?

Tento účes nejlépe vypadá na tmavých vlasech se světlým přelivem nebo melírem. Jestliže máte blond vlasy s tmavými odrosty, bude i pro vás vlnitý bob tou správnou volbou.

Vlnitý bob je vděčným letním účesem. Proč?

  • je vzdušný, proto se nebudete v horkém počasí příliš potit ani s rozpuštěnými vlasy
  • jestliže máte světlý přeliv nebo melír, vlnitý bob dokáže nádherně odrážet barvy na slunci
  • hodí se ke sportovnímu i ležérnímu oblečení a nejlépe si vlnitý bob rozumí s letním boho stylem – oblečte si volné dlouhé šaty, nasaďte na nohy žabky a vzhůru do města