KrásaKrása a módaVlasy

Vlčí střih jako moderní účes pro starší dámy pro rok 2024?

Vlčí střih jako moderní účes pro starší dámy pro rok 2024?

Jste připraveni uvolnit svou divokou stránku? Nehledejte už nic jiného než obrovský vlasový trend, který vzal svět účesem: vlčí střih! Pokud hledáte nový svěží vzhled, který vyzařuje sebevědomí a individualitu, tento účes je pro tyto momenty jako stvořený.

Původ vlčího střihu

Vlčí střih označuje účes, který kombinuje prvky roztřepených vrstev i sestříhané ofiny. Výsledkem je divoký a nezkrotný vhled připomínající vlčí srst. Tento ostrý styl vznikl v Jižní Koreji a rychle si získal oblibu všech milovníků módy po celém světě. Vlčí střih čerpá inspiraci z K-popových idolů a korejské pouliční módy a ztělesňuje cool estetiky. Nicméně stejně jako každý jiný trend, tak i vlčí střih se postupem času vyvíjel, aby do něj byly začleněny různé vlastnosti a prvky. Původně byl spojován se středně dlouhými vlasy, ale nyní se dá přizpůsobit různým délkám, texturám, tvarům obličeje a věku!

Co je vlčí střih?

Vlčí střih je typ účesu, která je kratší a tenčí po stranách s rozcuchanou ofinou. Zdůrazňuje vrstvy rámující obličej  drsnou texturu. Představit si ho můžete jako huňatý účes s velkou dávkou osobnosti. Je stylovější než mullet a méně rozcuchaný než střih shaggy, a přesto vypadá skvěle. Hlavním rozdílem mezi vlčím střihem a klasickým mulletem je rozmístění jeho vrstev. U vlčího střihu jsou tyto vrstvy rozmístěny po celém účesu, místo aby se nacházely výhradně na temeni hlavy. Typický vzhled vlčího střihu se vyznačuje velkým objemem v horní části, který se směrem dolů zužuje a je doplněný o těžkou rozcuchanou ofinu.

Vlčí střih se hodí k většině typů vlasů

Vlčí střih je ostrý účes, který se hodí k široké škále typů vlasů. Od rovných až po kudrnaté, a to jak ke krátkým, tak i k delším vlasům. Pokud však máte velmi jemné vlasy, nemusí pro vás být tento styl tou nejlepší volnou. Vlčí střih je především o vytvoření objemu, takže ti, kteří mají tenčí a kratší vlasy, mohou mít problém dosáhnout požadovaného vzhledu.

Na druhou stranu, pokud máte husté, hrubé nebo kudrnaté vlasy, může pro vás vlčí střih znamenat změnu, protože vám pomůže dosáhnout poddajnějšího a krotšího vzhledu díky jedinečné kombinaci kraších a delších vrstev.

A mimochodem, víte, co je na tomto účesu ještě skvělého? Že vás dokáže omladit!