Další

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli: Naše tipy vás zachrání

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli: Naše tipy vás zachrání

Pořád jste si říkali, že na přípravu Velikonoc máte dost času? Jenže poslední dny se seběhly tak rychle a Velikonoce jsou takřka za dveřmi? Nemějte obavu, že byste letošní Velikonoce byli bez výzdoby. S našimi rychlými tipy se rádi  pochlubíte i návštěvám. Ty k sobě klidně pozvěte, protože budete mít nazdobeno!

Velikonočního zajíčka z březového polene budete mít dřív než pečeného beránka

Máte malé děti a chcete je zasvětit do tajů kreativní přípravy Velikonoc? Potom se pusťte do výroby velikonočního zajíčka. Určitě už jste v obchodech viděli jeho nejrůznější verze. Pro tu vaši potřebujete jen polínko dřeva, tavnou pistoli, skořápky od ořechů, větvičky na fousky a plastikové oči. Hodit se může i černý fix, barevné papíry, případně to, co doma najdete a půjde použít. Polínko dřeva (může být hrubší nebo i tenčí) seřízněte nebo poproste někoho, aby vám seřízl z jedné části rovně (na této části bude zajíček stát) a z druhé části proveďte šikmý řez (vznikne seříznutá část pro oči, nos a fousky). Podobně můžete zešikma seříznout i uši pro zajíčka (z tenké větve). Pak už jen stačí k zajíčkově hlavě tavnou pistolí přilepit uši (půjde to) a vytvořit obličej zajíčka. Fousky z větviček nalepte zespod ořechové skořápky a tu pak přilepte doprostřed zajíčkova obličeje. Z bílého papíru vystřihněte zuby i oči. Plastikové oči seženete v každém kreativním obchůdku. Tradá a velikonoční zajda je na světě! Postavit ho můžete ke vchodovým dveřím vedle květináče s rozkvétajícími tulipány. 

Z procházky si přineste mladé zelené větvičky a mech

Dalším tipem na rychlou velikonoční výzdobu jsou na procházce jednoduše natrhané větvičky něčeho zeleného. Ty budou u vás doma symbolem toho, že je jaro a že jste na Velikonoce v žádném případě nezapomněli. Na ně pak můžete na stužku navěšet obarvená velikonoční vajíčka. Spolu s větvičkami na procházce s dětmi můžete přibrat také mech… můžete jím vycpat košík, do kterého přijdou barvená velikonoční vejce.

Při přípravě vaječiny nezapomeňte vyfouknout pár vajec

Aniž byste se nějak stresovali z nedostatku času, při přípravě vaječiny nezapomeňte vajíčka vyfouknout. Zaprvé děti barvení vajíček milují a zadruhé jsou právě vajíčka hlavním symbolem Velikonoc. Pokud se vám vejce foukat nechce, stačí je jen uvařit. Vejce můžete nabarvit různými způsoby. V obchodě seženete již hotové barvy, které stačí smíchat s horkou vodou a octem. Vyzkoušet však můžete i přírodní barvení pomocí cibule nebo červené řepy. Na internetu však najdete různé nápady na to, jak velikonoční vejce ozdobit. Je jen na vás, který z nich zvolíte. Dobrou zprávou je, že vám tyhle tipy zaberou opravdu jen chvíli. Proto velikonoční zdobení v žádném případě ještě nevzdávejte!