DalšíZdraví

Velikonoční relax pro seniorky: Jak si užít Velikonoce ve vyšším věku?

Velikonoční relax pro seniorky: Jak si užít Velikonoce ve vyšším věku?

Velikonoce jsou svátky, které oslavují příchod jara. Jsou spojené hlavně s dobrým jídlem a tradicemi a i ve vyšším věku si je můžete maximálně užít. Co můžete podniknout? 

1. Část Velikonoc si vyhraďte pro rodinu a vnoučata

Neexistuje lepší způsob, jak strávit Velikonoce ve vyšším věku, než naučit prožívat tyto svátky ty nejmenší. Možná jsou rodiče vašich vnoučat příliš zaneprázdněni prací, a proto byste vy jako babička mohla být skvělým průvodcem hravými Velikonocemi. Vysvětlete vašim vnoučkům, co všechno Velikonoce obnáší a odkud tradice s nimi spojené pochází. Velkou část dne můžete strávit tvořením. Na vaší zahrádce by se pak mohl objevit i velikonoční zajíček.

2. Vyhraďte si čas pro sebe

Ani vyšší věk však není signálem pro to, abyste si nabrala hlídání vnoučat na celé Velikonoce. I vy totiž můžete mít svůj vlastní program. Zkuste si nechat podstatnou část svátků pro sebe a vaše přátelé. Kdy naposledy jste si vyšli na společnou večeři nebo do divadla? Volné dny k tomu přímo vybízejí.

3. Po zimě se znovu spojte s přírodou

Dobrým způsobem, jak kvalitně strávit Velikonoce, je pobýt nějakou dobu v přírodě. Běžte na procházku a vnímejte vůni přicházejícího jara. Probuďte vaše svaly k aktivitě a pohyb si naplno užívejte. Pohyb je totiž ve vyšším věku důležitější, než si myslíte.

4. Vymyslete váš program na nadcházející sezónu

Právě Velikonoce mohou být vaším odrazovým můstkem pro nové aktivity. Byla by škoda jen sedět doma, když můžete podniknout nové věci. Nechcete se zapsat do kurzů tance pro seniorky nebo proniknout do tajů moderních technologií? Pokud ne, možná by vás nadchlo založit se sousedkami a kamarádkami čtenářský kroužek. 

5. Zrelaxujte tělo i mysl

Dalším způsobem, jak si užít Velikonoce, je relaxace. Masáž uvolní po zimě ztuhlé svaly a dodá psychické povzbuzení. Zajít si však můžete i ke kadeřníkovi, stejně tak i na pedikúru. 

Ať už budete Velikonoce trávit jakkoliv, snažte si je opravdu užít. Nejsou totiž jen svátky jara, nýbrž skvělým prodlouženým víkendem, který můžete strávit dle vaší libosti. A kdo je připraven, není překvapen. Obvolejte kamarádky nyní, rezervujte co se dá a plánujte, ať pak během Velikonoc nemusíte vymýšlet, jak odehnat vtíravou nudu.