Krása a módaVlasy

Věci na vlasy: nástroje a produkty, které by měla mít v roce 2024 každá žena

Věci na vlasy: nástroje a produkty, které by měla mít v roce 2024 každá žena

Každá moderní žena se snaží opečovávat své vlasy, protože ne nadarmo se označují jako koruna krásy. Krásné vlasy jsou doménou mladých a zdravých žen, a proto neudržované či poškozené vlasy způsobují, že na své okolí působíte zbytečně staře. Jaké přípravky a nástroje jsou proto vhodné pro každodenní a pravidelnou péči o vaše vlasy.

Základní věci na vlasy

Základ věci na vlasy jsou takové, které by doma měla mít každá žena, a to i bez ohledu na délku její hřívy nebo preferenci ohledně úpravy.

  • Šampon
  • Kondicionér
  • Maska
  • Hřeben
  • Fén

První, na čem při péči o vlasy velmi záleží, jsou přípravky, které používáte během jejich mytí. Důležité je ale také mytí samotné. Jde jednak o jeho frekvenci, příliš časté mytí totiž vaše vlasy poškozujte, zároveň ale záleží i na technice. Není dobré používat příliš horkou vodu a vyplachovat produkty musíte dostatečně důkladně, aby jejich zbytky na vlasech neulpívaly.

Dále je důležité zvolit vhodnou vlasovou péči. Uděláte nejlépe, pokud se poradíte se svou kadeřnicí. Šampon a kondicionér, které sedí vaší kamarádce vám dobrou službu udělat nemusí a naopak. Kondicionér je vhodné zařazovat do každého mytí a čas od času přidat i masku.

Nepodceňujte ani výběr hřebenu. Ne každý produkt, který je dnes na trhu splňuje podmínky. Nevhodné výrobky vám mohou poškozovat vlasy. Na málokterý hřeben je tolik kladných recenzí jako na Tangle teezer. Pokud hledáte nový a o tento jste ještě nezkoušela, napravte to!

A v neposlední řadě není fén jako fén. V současnosti si můžete i za poměrně malé peníze zvolit výrobek, u něhož lze regulovat teplota, a který nebude zbytečně vysušovat vaše vlasy. Každopádně dbejte na používání tepelné ochrany.

Všechny ostatní propriety jsou nadstavba a vybírejte je podle typu a délky vašich vlasů.