Krása a módaVlasy

Úprava vlasů: jak na vlasový styling v roce 2024

Úprava vlasů: jak na vlasový styling v roce 2024

Mít od kadeřnice vytvořený krásný účes je sice bezva, často se však lidé o své vlasy neumí správně starat. Ať už se tedy rozhodnete pro jakýkoli střih, je vhodné si nechat od svého kadeřníka poradit, jak se něj co nejlépe starat.

Pravidelná péče je základ

Mnoho lidí se domnívá, že použitím šamponu nutná úprava vlasů stačí. Zejména v případě, že máte dlouhou hřívu to však není v žádném případě pravda. Při každém mytí je nutné šampon doplnit také o kondicionér. Zatímco totiž šampon vaše vlasy zbaví nečistot, kondicionér uhladí jejich povrch, a proto jsou vlasy hladké a nezacuchávají se.

Při foukání se dá nadělat spousta chyb

Pro vaše vlasy je vhodnější používat vždy fén, než je nechat usychat jen tak na vzduchu. Vlhká vlasová pokožka poskytuje ideální prostředí pro vznik různých plísní, které mohou nejen působit nepříjemnosti ve formě svědění, ale také poškozovat kvalitu vlasů.

Před samotným foukáním nikdy nezapomínejte použít sprej na tepelnou ochranu, který zamezí zbytečnému ničení vašich vlasů vlivem horkého vzduchu. Nabídka je široké a nejlevnější seženete za méně než padesát korun od značky DM Balea. Dobře hodnocené jsou ale i produkty značky Wella, Schwarzkopf, L´Oreal a mnoho dalších.

Správná volba vlasových přístrojů

Podceňovat není vhodné ani vlasové přístroje. Úprava vlasů by měla být prováděna kvalitní žehličkou a kulmou, která vám umožní nastavit adekvátní teplotu. Do fénu se často vyplatí investovat, přestože vyšší cena nutně nezajistí i vyšší kvalitu. Řiďte se proto parametry a odbornými recenzemi.

Ke kvalitním patří výrobky značky Dyson, ty však mohou být nad finanční možnosti. Podobně vysoce hodnocené je i fén Philips Series 9000 nebo Remington D5220. Nebojte se ale ani značky Rowenta, která vyrábí výborné kulmy a žehličky na vlasy.