Krása a módaMóda

Únorová móda pro seniorky: Co vybrat do šatníku?

Únorová móda pro seniorky: Co vybrat do šatníku?

 I starší dámy se mohou oblékat elegantně a módně. Stačí, když si do svého šatníku vyberou vhodné kousky. Jaké to jsou? Například vlněný kabát, svetrové šaty, kašmírový svetřík, bavlněný tenký rolák nebo pohodlné chelsea boots.

Vlněný kabát

Vlněné kabáty letos hrají prim. Nosí se především ty černé a dlouhé. Vám však doporučujeme koupi kabátu v nějaké světlejší barvě. Ideální je pro vás třeba béžová. Vybírejte kabát končící kolem kolen, maximálně pár centimetrů pod nimi. Kupte si takový kabát, který je projmutý v pase nebo jehož součástí je pásek. Vhodný je pro vás i áčkový střih kabátu, který dělá hezkou ženskou postavu.

Kabát s vyšším límcem dokáže hezky zakrýt krátký krk

Svetrové šaty

Starší dámy s oblibou nosí nejrůznější sukně a šaty. Pro zimní období jsou obzvláště vhodné šaty ze silnějšího úpletu. Seniorkám doporučujeme zvolit šaty volnějšího střihu (případně je ještě v pase přepásat páskem). Délka šatů by měla být minimálně po kolena. Určitě je třeba zvolit šaty s dlouhým rukávem, a pokud je vám v zimě často chladno, oceníte i rolák.

Jaké zvolit barvy? Ideálně nějaké neutrální. Pamatujte na to, že světlé odstíny vám uberou pár let. Tak toho využijte.

pletené šaty 2024

Kašmírový svetřík

Vsaďte na jednoduché a kvalitní kousky a sáhněte po svetříku z kašmíru nebo vlny. Vypadá elegantně, snadno se kombinuje a poskytuje dostatečný tepelný komfort. Doporučit můžeme svetr s výstřihem do písmene V. Působí mladistvějším a modernějším dojmem.

Bavlněný tenký rolák

Roláky jsou skvělé! Jsou nadčasové, elegantní a svědčí ženám každého věku i postavy. Určitě si tedy do svého šatníku pořiďte pár basic kousků i vy. Rolák můžete doplnit teplou vestičkou, případně sakem nebo blejzrem.

Speciální tip pro vás: Sáhnout můžete i po roláku pleteném. V takovémto případě volte rolák vlněný!

Chelsea boots

Vaše boty by měly být především pohodlné, a to tzv. chelsea boots jednoznačně splňují. Jedná se o obuv s plochou podrážkou. Boty jsou na jedné straně opatřeny pružnou gumou, tudíž se snadno nazouvají i vyzouvají. Jejich nespornou výhodu je, že se hodí ke kalhotám i k sukním.