Krása a módaVlasy

Účesy pro ženy středního věku: 3 střihy, které se nemusíte bát nosit v roce 2024

Účesy pro ženy středního věku: 3 střihy, které se nemusíte bát nosit v roce 2024

Vlasy jsou bezesporu jedním z atributů ženské krásy. Vhodně zvolený střih může naši ženskost krásně podtrhnout. Přinášíme vám inspiraci na účesy pro ženy středního věku, které se stále cítí mladě a chtějí působit svěžím dojmem.

Účesy pro ženy středního věku musí lichotit

V první řadě je důležité najít svůj styl. Čtyřicítka rozhodně není žádný strašák, ba spíše naopak. Chce to ale vědět, co si sama k sobě můžete dovolit. Ženy středního věku už zpravidla mají jasno v tom, kým jsou a co se jim líbí. Najděte svůj osobitý styl, ve kterém je vám dobře – a to platí nejen pro oblékání, ale také pro účes.

Jak vybrat vhodný účes?

Účes dokáže hodně promluvit do celkové vizáže. Pokud hledáte vhodné účesy pro ženy středního věku, máme pro vás pár tipů, které vám budou při výběru užitečné:

  • Prameny vlasů by měly rámovat obličej, skryjete tak obrysy, které ztratily svou pružnost
  • Zapomeňte na pěšinku uprostřed
  • Dejte přednost polodlouhým vlasům, dlouhé střihy zbytečně přidávají na věku
  • Nebojte se oživit účes pomocí vrstev a ofiny

Pixie střih pro jemnější vlasy

Pokud jsou vaše vlasy jemné a řidší, zvolte účes na krátko přezdívaný pixie. Mnoho žen se zalekne chlapeckého stylu, což je škoda. Pixie účes je velmi hravý, zároveň je nenáročný na údržbu. Vystačíte si s voskem a podle potřeby vlasy hravě dotvarujete. Tento střih lze doporučit pro štíhlejší typy obličeje s výraznějším lícními kostmi.

Účes pro ženy středního věku zvaný Bob

Slyšeli jste už o účesu, kterému se říká Bob? Jde o kompromis mezi dlouhými a krátkými vlasy. Bob neboli krátké mikádo je pro ženy středního věku ideální volbou. Nebojte se nechat si vlasy sestříhat postupně, variantou je i sestříhání v jedné délce nebo také střih do tzv. podkovy (vepředu jsou vlasy delší, vzadu kratší). Tento úče je velmi nadčasový a elegantní.

Vsaďte na více vrstev

Ženám středního věku velmi sluší střihy tvořené několika vrstvami. Tento střih je vhodný i pro oslabené vlasy, kterým se uleví, přitom není nutné vzdávat se celé hřívy. Účes tvořený několika vrstvami dodá na objemu, jeho nositelka bude působit hravým a mladistvým dojmem.