Krása a módaVlasy

Účesy pro ženy nad 40: které 4 vám uberou několik let?

Účesy pro ženy nad 40: které 4 vám uberou několik let?

Ženy okolo čtyřicítky si mohou dovolit téměř cokoli, pokud jde o vlasy a jejich střih či účes. S přibývajícími roky ženy mnohdy ztrácí na sebevědomí či snad mají pocit, že se s věkem snižují jejich možnosti, jak vypadat dobře. To ale není pravda. Podívejte se na slušivé a lichotivé účesy pro ženy nad 40, mezi kterými si jistě dokážete vybrat svého favorita.

Nápady na účesy pro ženy nad 40

Jste-li žena za prahem čtyřicítky, rozhodně to neznamená, že to nejlepší máte dávno za sebou. I v tomto věku se můžete líbit sama sobě. Můžete se cítit žensky a krásná. Účes tomu může hodně dopomoci – naštěstí ale máte z čeho vybírat.

Podkova

Mezi účesy pro ženy nad 40 směle zařadíme i takovou klasiku, kterou je právě podkova. Tento účes snad nikdy nevyjde z módy a vždycky bude neskutečně šik – a to i na ženách, které oslavily významný životní milník. Podkova je vděčný účes, který si nevyžaduje až tolik stylingu.

Délka po ramena

K ženám delší vlasy neodmyslitelně patří a možná i vy jste ten typ ženy, který si na sobě neumí představit kratší sestřih. Poté zvolte vlasy sestříhané po ramena. Je to ideální kompromis mezi krátkými a dlouhými vlasy. Se středně dlouhou hřívou se navíc dá skvěle kouzlit – vlasy můžete nosit volně rozpuštěné, stáhnout je do culíku nebo třeba do skřipce.

Krátký sestřih

Účesy pro ženy nad 40 let mohou být svěží. Proč si tedy vlasy nezkrátit a nezvolit krátký sestřih? Divili byste se, jak některé ženy v krátkých vlasech vyniknou. Pozor ale na to, že s kratšími vlasy bývá více práce, protože jsou mnohdy nepoddajné a neposlušné.

Kaskádovitý sestřih

Kaskádovité střihy jsou velmi oblíbené, jsou moderní a u žen poměrně žádané. Kaskádovitě lze vlasy sestříhat po celé jejich délce, nebo pouze podél linií obličeje. Délka vlasů může sahat k bradě nebo klidně po klíční kosti.