Vlasy

Účesy pro seniorky po 60: tyto vás omladí

Účesy pro seniorky po 60: tyto vás omladí

Jaký účes je nejhorší se nedá tak snadno říci, protože vše záleží na mnoha faktorech, mezi které patří také osobní vkus každé ženy. To, co je zrovna moderní, se vám například nemusí vůbec líbit. V tomto článku ale nejde o trendy. Jde tady o typy střihů, ve kterých se budete cítit mladší, sebevědomější a krásnější. Toto jsou účesy pro seniorky po 60. 

1. Krátký účes

V oblasti krátkých účesů bychom rádi vyzdvihli střih Pixie nebo letos velmi moderní bob. Účes Pixie je střižený krátce a obsahuje několik vrstev, které je možné nejrůzněji tvarovat. Pixie není složitý na úpravu a může být vhodný jak pro sportovně založené dámy, tak i pro ty, které jednoduše nemají příliš času vlasům se denně věnovat. V rámci účesu bob mohou být vlasy střižené po bradu, ale mohou mít i střední délku. Tento účes je velmi elegantní, omlazující a působí trošku rebelsky.

Starší žena s šedými vlasy ve střihu bob.

2. Středně dlouhé vlasy

Nosíte celý život delší vlasy a nehodláte na tom nic měnit? To je naprosto v pořádku. Mezi nejlepší účesy pro seniorky po 60 patří také středně dlouhé vlasy, které jsou postupně sestříhané, což jim dodává zajímavou texturu a objem. Takový střih můžete nosit s ofinou na bok, která dodá účesu šmrnc, ale zbytečně neupozorní na známky stárnutí v obličeji. V případě, že máte vlnité vlasy, máte vyhráno, protože takový typ vlasů je pro střední délku účesu jako stvořený.

Starší žena hledící do počítače se středně dlouhými vlasy.

3. Dlouhý účes

Tady je důležité zamyslet se nad tím, jak chcete působit na své okolí. Máte-li dlouhé vlasy, ale chcete působit elegantně a kultivovaně, noste je svázané v ohonu nebo z nich vytvořte jednoduchý drdol. Ten působí mladistvě, pokud po stranách tváře necháte padat několik pramenů vlasů. V případě, že chcete působit nespoutaně, noste vlasy rozpuštěné. Tady je ale žádoucí mít vlasy super čisté a nejlépe trochu zvlněné, aby působily upraveně. 

4. Šedá barva vlasů

Šediny se nevyhnou nikomu, a pokud vypadáte ráda zajímavě a jedinečně, neskrývejte je. Naopak, dodejte jim šmrnc pomocí stříbrných, platinových nebo popelavých přelivů. Vlasy tak neztratí svou jedinečnost, ale budou vypadat zdravěji a výrazně.