Krása a módaVlasy

Účesy pro seniorky: 3 podzimní střihy, kterými zazáříte

Účesy pro seniorky: 3 podzimní střihy, kterými zazáříte

Starším ženám obvykle sluší kratší střihy. Dodávají jim šmrnc, omlazují je a zároveň řeší problém s řídkými vlasy. Bát se seniorky nemusí ani šedin. Šedá barva vlasů je letos moderní a nosí ji dokonce i celebrity.

Mikádo

U mikáda vlasy dosahují maximálně k ramenům, ale často jsou o dost kratší. Vlasy mohou být střižené rovně nebo do tzv. podkovy. V tomto případě jsou vlasy kolem obličeje delší a směrem dozadu se zkracují.

Mikádo sluší mladým ženám, ale i ženám po šedesátce. Vhodné je spíše pro oválný obličej, dámám s kulatým obličejem příliš nesluší. Moc hezky mikádo vypadá s ofinou, ozvláštnit ho můžete i melírem.

Bob nebo lob

Požádejte svou kadeřnici o to, aby vám na hlavě vykouzlila bob. Jedná se o krátký účes, který je rovně střižený. Vpředu vlasy dosahují maximálně po bradu, vzadu jsou ještě o něco kratší.

Bob je však poněkud náročný na úpravu. Vlasy musíte pravidelně zastřihávat a taktéž ráno jim musíte věnovat pár minut. Ideální je vlasy narovnat žehličkou, případně vyfoukat přes kulatý kartáč.

Toužíte-li po delších vlasech, vyzkoušejte lob (neboli long bob). Vypadá velmi podobně jako bob, ale vlasy jsou delší. Tento střih nápadně připomíná mikádo.

Pixie

Starším dámám rozhodně doporučujeme i pixie. Jedná se o jakýsi skřítkovský klučičí účes, který má mnoho variant. S tím, jaká konkrétní varianta tohoto střihu je pro vás vhodná, vám určitě poradí zkušená kadeřnice.

Pixie působí hravým a rozverným dojmem, dokáže ubrat pěkných pár let. Jedná se o krátký střih, který není náročný na úpravu. Určitě však doporučujeme každé ráno vlasy alespoň prohrábnout prsty namočenými ve vosku.

Speciální tip na závěr

Pohrajte si nejen se střihy, ale i s barvami. Nebojte se přirozenosti a šedin a klidně si vlasy přestaňte barvit. Šedivá je letos in.