Krása a módaVlasy

Účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo: 3 tipy zakrývající nedostatky

Účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo: 3 tipy zakrývající nedostatky

Hledáte tipy na účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo? Víte, že pro svoji vlastní spokojenost potřebujete vysoké čelo schovat, ale nemáte představu, jaký účes sedne vašemu tvaru obličeje? Bojíte se, že s volbou účesu sáhnete vedle? Pak vám přijdou vhod naše nápady na účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo.

Vhodné účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo

Mít kulatý obličej a k tomu navíc vysoké čelo? Možná máte při pohledu do zrcadla nepříjemný pocit, že se na vás příroda už tak dost vyřádila. Marně přemýšlíte nad účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo – hledáte střih, který zamaskuje nejen plnější kontury obličeje, ale především i vyšší neboli balkonové čelo. Zkusit můžete následující tipy.

  • Otevřená ofina
  • Ofina k jedné straně
  • Divoce sestříhaná ofina

Tip první: otevřená ofina

Majitelky kulatého obličeje a vyššího čela mohou nosit tzv. otevřenou ofinu. Pro představu je to ofina rozčísnutá na pěšinku, která krásně schová vyšší čelo. Co se délky vlasů týče, určitě mějte vlasy alespoň po bradu – ideálně ještě delší. Zakryjete tak baculatější tváře a opticky sami sobě uberete pár kilo k dobru.

Tip druhý: ofina k jedné straně

Další možností je nosit vlasy sčesané k jedné straně. I tím krásně schováte fakt, že vám příroda do vínku nadělila vysoké čelo. Pokud se za něj stydíte, naučte se vlasy česat k jedné straně – ke které už necháme na vás. Vyzkoušejte, která ze stran vám bude příjemnější a pohodlnější. Vlasy si můžete nechat kaskádovitě sestříhat, aby se schovala silnější linie tváře.

Tip třetí: divoce sestříhaná ofina

Mezi účesy pro kulatý obličej a vysoké čelo můžeme zařadit i ten střih, kdy si necháte divoce sestříhanou ofinu. Na pohled tyto účesy vypadají velmi moderně a vkusně, navíc díky „divokému“ střihu odpoutají pozornost od oblých tvarů vašeho obličeje a to vůbec není na škodu.