Další

Kam se Češi chystají na dovolenou? Inspirujte se

Kam se Češi chystají na dovolenou? Inspirujte se

Čechy láká příroda a chalupy, ale i exotika a moře. Zatímco někteří vyrážejí za turistikou do hor a opékat buřty na zahrádkách, jiní se raději opalují na pláži a zkoumají starověké pamětihodnosti. Nepatříte ani do jedné skupiny? Vyzkoušejte glamorous camping. Nabízí luxus v lůně přírody.

Na chalupu nebo na chatu

Češi jsou národ chatařů. Na chaty a chalupy vyrážejí nejen o víkendech, ale i o dovolených. Pokud nemáte vlastní chalupu, nezoufejte, můžete si nějakou pronajmout. Oblíbené jsou chalupy v Tatrách, odkud se snadno vyráží na výšlapy do hor, ale i chalupy, na kterých lze snadno relaxovat. Takové mohou mít například privátní vířivku nebo saunu.

Kempování nebo raději „glamorous camping”

Mnoho lidí se dnes snaží ušetřit, a tak zůstávají v Čechách. Vyrážejí pod stan do kempu nebo jen tak pod širák do přírody. V poslední době se také rozmohl tzv. glamorous camping. Kempujete v přírodě, ale přitom v pohodlí a luxusu. Ubytovat se můžete například ve stanu s postelí a elektřinou nebo v plně vybaveném domku na stromě. Ve svém dočasném obydlí můžete mít klidně i kuchyň, televizi nebo cokoliv dalšího, bez čeho se neobejdete.

Dovolená na pláži u moře

Koronavirus je konečně pryč, a tak všichni letos mohou bez problémů (bez restrikcí a bez testů) vyrazit k moři. Kam to letos Čechy táhne? Do Turecka, na Rhodos, na Krétu, do Egypta, do Španělka, ale samozřejmě i do Bulharska nebo do Chorvatska.

Pokud toužíte vyrazit někam, kde prozatím tak moc Čechů nejezdí, ale v budoucnu určitě bude, zkuste Polsko. Polsko leží na pobřeží Baltského moře, takže s teplou vodou v moři příliš. Pokud jste ale trochu otužilí, vykoupete se. Nadšení v Polsku budou hlavně milovníci vodních sportů, turistiky nebo nejrůznějších přírodních a kulturních krás.