Krása a módaVlasy

Účesy dlouhé vlasy cop: 3 tipy na copaté účesy pro rok 2024

Účesy dlouhé vlasy cop: 3 tipy na copaté účesy pro rok 2024

Pokud jste majitelka dlouhých kadeří, jistě to velmi dobře sama znáte. Je horký den nebo velmi větrné počasí a rozpuštěné dlouhé vlasy představují nesmysl, kterého budete velmi záhy litovat. Je nutné vymyslet nějaké vhodné účesy. Dlouhé vlasy cop výborně zkrotí, může však působit nepřiměřeně. Děti a mladí lidé to mají snadné. Co ale vymyslet, abyste vypadala stále tak žensky a dospěle jako s rozpuštěnými vlasy?

  • Copy nejsou jen pro malé holky
  • Pozor si dejte na volbu gumiček
  • Méně je více zde platí zcela bezpodmínečně

Zkuste dospělé varianty copů

Někdy je těžké najít vhodné účesy na dlouhé vlasy. Cop se jeví jako ideální volba, jak ale zařídit, aby působil dospěle. Inspirujte se třeba Elsou z Ledového království a vytvořte si ležérní volný cop na stranu. Vypadá velmi efektně, přitom je ale velice snadný. Stačí, když při zaplétání francouzského copu, vždy na jedné straně přikládání každého druhého pramenu vynecháte, a váš cop se začne přirozeně stáčet na jednu stranu.

Pozor na křiklavé barvy

Pokud se rozhodnete pro cop, zvolte raději gumičku v barvě vašich vlasů nebo zcela průhlednou. Pokud chcete gumičku schovat úplně. Zastrčte konec copu dole u krku pod zapletenou část vlasů, zafixujte pinetkami, a tím vytvořte elegantní drdol.

Dva copy k dospělosti zkrátka nepatří

Pokud už nejste teenager, nebo zrovna nepracujete na zahradě nebo nelezete s dětmi po stromech, dvěma (či více) copům se raději vyvarujte. Především do pracovního prostředí tento účes nepatří. Působí totiž poněkud infantilně.

Varianta pro příznivce dvou copů však existuje. Zapleťte si dva francouzské copy, jak jste zvyklá, ale dole u krku je smotejte a sepněte do nízko posazeného uzlu. Vytvoříte tak velmi jednoduchý drdol, který velmi pěkně nejen vypadá, ale také drží.