Vlasy

Účes pro kulatý obličej: 4 nejlepší styly, které zeštíhlují

Účes pro kulatý obličej: 4 nejlepší styly, které zeštíhlují

Přemýšlíte nad tím, že navštívíte kadeřníka a změníte vizáž? Chtěla byste vypadat a cítit se mladě, svěže a žensky? Přemýšlíte-li nad tím, jaký účes pro kulatý obličej by byl zrovna ve vašem případě nejvhodnější, prozkoumejte následující typy střihů, které budou lichotit vašim přirozeným rysům a jedinečnému tvaru obličeje. 

1. Tupý střih

Tento typ účesu je ideální pro všechny ženy, které chtějí opticky prodloužit svůj kulatý obličej. Jedná se o střih, kdy jsou vlasy po celém obvodu obličeje stejně dlouhé a který je na konečcích zastřižen rovně. Účes nejen, že dělá obličej delším, ale upozorňuje také na bradu, což přirozeně odvádí pozornost od kulatých tváří.

2. Ofina

Ofina může dodat šmrnc jakémukoliv účesu i tvaru obličeje, včetně toho kulatého. Odvádí totiž pozornost od linie čelisti, která je u kulatých obličejů nejširší částí. Ofina může také zvýraznit některé z nejlepších rysů ve vaší tváři, jako jsou krásné oči nebo lícní kosti. Pokud zvolíte ofinu, uvědomte si, že vyžaduje častější zastřihování a jistou míru údržby, aby působila objemně, nikoliv splihle. 

Žena s ofinou obklopena květy stromu.

3. Střední délka vlasů

Účes pro kulatý obličej by měl být středně dlouhý a nejlépe postupně sestříhaný, jednoduše takový, který působí trochu střapatě a zasahuje do oblasti lícních kostí. Vrstvy dodávají účesu objem na temeni, čímž se výška vrcholu hlavy stává vyváženější a dodává obličeji protáhlejší vzhled. 

4. Střih Pixie

Tento typ střihu je ideální pro ženy s kulatým obličejem, jelikož je kontrastní. Krátké vrstvy vlasů kolem temene a delší okraje účesu zjemňují úhly ve tváři a v horní části vytváří objem, což uvítají především ty z vás, které trpí jemnými a řídkými vlasy. Pixie střih můžete upravovat pomocí stylingových přípravků, které vám pomohou zkrotit nepoddajné konečky. U tohoto typu účesu se ale zamyslete nad tím, kolik chcete věnovat času jeho údržbě a každodennímu upravování.

Dvě ženy s pixie účesem.

Jak můžete vidět, existuje spousta možností účesů pro ženy, které mají kulatý obličej. Ať už zvolíte jakýkoliv z nich, hlavní je, abyste se v něm cítila sebevědomě, přitažlivě a komfortně. Narovnejte se, vypněte hrudník a vkráčejte hrdě do kadeřnického salónu pro svůj nový účes.