Další

Barevná typologie osobnosti: 4 barvy, které o vás mnohé prozradí

Barevná typologie osobnosti: 4 barvy, které o vás mnohé prozradí

Osobnosti lidí můžeme rozdělit podle barev. Každá z nich má určité vlastnosti, které u daného člověka převažují. Zamyslete se nad těmi svými a zkuste porozumět více sami sobě i vašemu okolí. Pokud rozpoznáte, jaká jste barevná typologie osobnosti, dokážete s ostatními lépe komunikovat a sami ze sebe vydolujete jen to nejlepší.

1. Červený typ

Lidé červeného typu jsou rození vůdci. Rychle jim to myslí, jsou cílevědomí a oplývají velkým množstvím energie. Jsou to racionální a do jisté míry soutěživí lidé, kteří se nebojí převzít odpovědnost za druhé. Vše, co je pomalé, je znervózňuje, protože podle nich je otálení velkou ztrátou času.

Dívka v červených šatech stojící v metru.

2. Modrý typ 

Modří jsou spíše lidé hloubaví a mají analytickou mysl. Zkoumají všelijaké detaily a nerozhodují se unáhleně, což může občas působit, že jsou odměření a až příliš formální. Jejich přístup k životu je systematický, přesný a dobře promyšlený. Jsou to dobří organizátoři, co dokáží skvěle hospodařit s časem. Někdy se mezi modrými mohou najít puntičkáři, kteří si tvrdě stojí za svými názory a nenechají se ovlivnit okolím. Mají své vlastní tempo, které udržují ve všech oblastech života. 

3. Zelený typ

Zelená barevná typologie osobnosti patří lidem, kteří působí velmi uvolněně, klidně a pohodově. Mají velké množství trpělivosti a jejich přístup k ostatním je nenucený. Zelení jsou velmi společenští a vztahy s ostatními jsou pro ně velmi důležité. Jsou to emocionálně založené typy, které jsou chápavé a přitahují své okolí jako magnet. Právě díky své uvolněnosti nemají zelení rádi nátlak a rozpory s ostatními. Rádi se cítí komfortně.

Žena s rozpaženýma rukama obklopená zeleným kapradím.

4. Žlutý typ

Jak už samotná barva vypovídá, tito lidé jsou jednoduše vidět. Jsou živí, hraví a velmi nápadití. Snadno se nadchnou ze všeho nového a jsou od přírody optimističtí. Jejich představivost je nekonečná a jejich hlava je plná myšlenek, které jsou velmi rychlé. Bývají to lidé nestálí  a nemají rádi, když je někdo uzemňuje. U těchto lidí bývá problém s vnímáním, jelikož se někdy tváří, že vás poslouchají, ale je možné, že právě znovu přemýšlí nad tím, co dalšího by podnikli.