Krása a módaVlasy

Typy účesů: 5 moderních variant pro rok 2024

Typy účesů: 5 moderních variant pro rok 2024

Říkáte si, kolik účesů může existovat? Známe víc než dost variant a kdybychom to tady měli probrat jsme tu až do dalšího roku, proto vám představíme ty nejznámější účesy roku 2024.

Nejmodernější styly

  • Pixie
  • Mohawk
  • Drdoly a vysoké culíky
  • Copánky
  • Střední a dlouhá délka vlasů

Pixie a Mohawk účes

Půvabný krátký dámský střih, při kterém jsou vlasy sestříhány po vrstvách. Většinou působí rozcuchaným dojmem, což má za následek opticky většího objemu vlasů. Do Pixie přidejte melírované prameny a hned vykouknete. Na rozdíl Mohawk má vyholené boky s prostředním pásem vlasů směřujících do hrotů. I zde se můžete vyřádit a do vyholených míst si oholit různé ornamenty.

Drdoly

Není tajemství, že drdoly znázorňují eleganci. Nejlepší pomůckou pro vkusný a mohutný drdol je pomůcka ve tvaru Donutu, kde vysoký culík protáhnete prostředkem a prameny obmotáte kolem pomůcky. Do drdolů lze přidat různé kamínky nebo třpytky pro osvěžení vzhledu. Pokud chcete něco extra, tak si zapleťte cop a z toho copu vytvoříte drdol.

Copánky

Samostatnou kategorii si určitě zaslouží copánky. Chcete vypadat jako lesní víla? Stačí si zaplést francouzský jednoduchý cop a přidat kamínky do vlasů. Máte radši extravagantnější styl? Vyberte si barvu kanekalonu a zapleťte si klasické dva boxerské copy nebo rovnou rasta copánky.

Dlouhé a polodlouhé účesy

Jste šťastným vlastníkem dlouhé hřívy? Vezměte větší pramen vlasů nad uchem a vytvořte copánek, to samé na druhé straně. Zbytek vlasů můžete nechat žít svým životem nebo nakulmovat. Copánky poté vezměte a spojte vzadu hlavy gumičkou a máte korunu. Výhoda dlouhých a polodlouhých vlasů je, že můžou být načesané do jakýkoliv účesů ať už se jedná o drdol, culík nebo cop.

Shrnutí

Jak vidíte výše, účesů na jakoukoliv délku vlasů je víc než dost. Ať už si vyberete Pixie, drdol, Mohawk nebo klasický copánek, je důležité, abyste se v každém účesu cítily pohodlně a výjimečně.