Horoskopy

Měsíční znamení: jaká je v roce 2024 vaše vnitřní žena?

Měsíční znamení: jaká je v roce 2024 vaše vnitřní žena?

Možná si kladete otázku, co to vlastně znamená. Možná jste o měsíčním znamení nikdy dříve neslyšeli. Jistě ale víte, že měsíc má na lidský život i celou naši planetu nemalý vliv. A proto se propisuje také do astrologie. Co tedy měsíční znamení představuje?

Z čeho se skládá horoskop

Pro osobní horoskopy jsou důležité tři prvky. Slunce, ascendent a měsíc, který v tomto pojetí představuje ryze ženský princip. Symbolizuje lidské sny a zvyky, ale také nálady a emoce, cykličnost, přizpůsobivost a paměť. Jeho pomyslným protipólem je slunce, které v horoskopu zastupuje mužský princip.

Měsíční znamení

Naše měsíční znamení poukazuje na naše postoje a způsoby chování, které si neseme ze svého dětství a ze své výchovy. Ty mohou na vědomé i nevědomé úrovni ovlivňovat na emocionální projevy a reakce. Měsíční znamení nám ukazuje, jaká je naše vnitřní žena.

Měsíční znamení v Beranu vyjadřuje obraz impulzivní ženy divošky, která vyjadřuje absolutní rovnoprávnost s muži. Oproti tomu žena v měsíčním znamení Býka je smyslná, dobromyslná a praktická. Především preferuje jistotu a bezpečí. Měsíční znamení Blíženců si spojujeme se ženou intelektuálkou. Zvědavou, obratnou a bystrou matkou, pro níž je zásadní kontakt s lidmi.

Obraz ženy v měsíčním znamení Raka bývá zasněný. Romantická žena, láskyplná a pečující matka potřebuje zejména rodinu. Lvi jsou hrdí, a proto i obraz ženy v měsíčním znamení Lva bývá spojen s hrdostí. Lpí na pozornosti ostatních. Obraz ženy s měsíčním znamení v Panně souvisí s praktickou inteligencí a šikovností.

Lidé narození s měsíčním znamení ve Vahách touží ze všeho nejvíce po láskyplném vztahu, obraz ženy je půvabný, přátelský a citlivý. Štíři milují své soukromí. Jejich obraz ženy představuje neodolatelnou a nebezpečnou ženskou sílu. Střelci oproti tomu milují svobodu a v žádném případě se o ni nechtějí nechat připravit. Jsou podporující a optimističtí. Jejich vnitřní žena je světoběžnice s vytříbeným smyslem pro humor.

Měsíční znamení v Kozorohu vyjadřuje obraz rezervované ženy, která potřebuje mít pocit, že má vše pod kontrolou. Oproti tomu žena v měsíčním znamení Vodnáře je chladná. Je u ní častý konflikt mezi mateřskými povinnostmi a touhou po svobodě. Především preferuje rovnost, volnost a přátelství. Měsíční znamení Rybách si spojujeme s ženou rusalkou. Nenápadnou, jemnou a citlivou, pro níž je zásadní nebýt pod tlakem.