Vlasy

5 trendů a tipů roku 2024 pro ženy s řídkými vlasy

5 trendů a tipů roku 2024 pro ženy s řídkými vlasy

Krásné, dlouhé, a hlavně husté vlasy. Po těch touží snad každá žena. Ne každému se to však poštěstí mít dobrou genetiku, a tak je tu také spousta z nás, kteří máme bohužel jen řídké vlasy. I tyto vlasy však nejsou katastrofou a dají se s nimi vykouzlit doslova zázraky.

Pokud jste tedy majitelkou řídkých vlasů, která se kvůli nim trápí, dnes si povíme, jak z nich i přes to vytěžit maximum.

Změna účesu

U tohoto bodu se chvíli zastavíme. Je totiž alfou a omegou celé péče o řídké vlasy. Správný účes vám totiž může velice pomoci nebo také hodně uškodit. Není až tak důležité, zda jste majitelkou krátkých nebo dlouhých vlasů. Hlavní je, abyste svůj účes měli spíše prostříhaný než jen bez jakéhokoli zásahu kadeřníka.

Říkali jsme sice, že na délce až tak nesejde, ale přeci jenom malinko ano Pokud totiž máte řídké vlasy a vaše hříva vám sahá do poloviny zad, nebude to působit moc lichotivě. Poraďte se proto raději na příští návštěvě u vašeho kadeřníka, ať se můžete cítit skvěle a sebevědomě i s řídkými vlasy.

Správná barva dělá zázraky

A nejenom správná barva. Jde především o správné melírování, které vašim vlasům může dodat tolik potřebný objem, který jim chybí. Pokud máte tmavší vlasy, stačí jemné promelírování světlejšími barvami, které vám budou rámovat obličej a opticky nadzvednou vaše vlasy.

Správná volba přípravků

Vaším hlavním cílem by mělo být zaměřit se na přípravky, které ve vašich vlasech budou podporovat objem. Zapomeňte tak na všemožné gely, po kterých vám vaše vlasy nepěkně zplihnou. Zvolte raději kvalitní tužidlo, které vaše vlasy nadzvedne a opět navodí pocit bohaté a husté hřívy.

S teplem opatrně

Je jasné, že pokud máte přirozeně vlnité vlasy a toužíte je mít rovné, svádí vás to k použití žehličky na vlasy. To je však veliká chyba. Vaše již tak velmi řídké vlasy nepotřebují další zásah a ničení v podobě jejich teplé úpravy. Snažte s najít co nejvíce způsobů, jak upravovat vlasy bez žehličky, kulmy a třeba i fénu a uvidíte, že se vám vaše vlasy odvděčí.

Výživa až na prvním místě

Základem pro starost o vaše vlasy by měla být správná výživa. Tím je však myšleno víc než umělé vitamíny v tabletách. Měly byste mít pestrou stravu se spoustou zeleniny, ovoce a hlavně zdravých tuků.