KrásaKrása a módaMóda

Trendy krásy a módy pro listopad 2023: Poradíme co na sebe

Trendy krásy a módy pro listopad 2023: Poradíme co na sebe

Pojďme společně nahlédnout do světa krásy a módy na nejžhavější listopadové trendy. Poradíme vám, jak se obléci stylově a prakticky od hlavy až k patě.

Oblečte se jednoduše, ale kvalitně

Listopad bude pokračovat v populárním trendu “tichý luxus”, které vládne módnímu světu už od jara. Hlavním rysem stylu je jednoduchost a důraz na kvalitu materiálů a střihů. Do pozadí naopak ustupuje potřeba dávat okázale najevo nákladnost modelů a ukazovat loga luxusních značek. Aktuální módní sféra také čerpá mnoho inspirace také z 90 let, jejichž styl je typický svou lehkostí a  nenuceností. 

Základem je bílá košile a černý kabát

A právě touha po jednoduché eleganci vyšvihla do popředí základní kousky šatníku, které působí nadčasově a snadno se kombinují. Na přehlídkových molech pro sezónu podzim/zima 2023 se to jen hemžilo klasickými bílými košilemi na tisíc způsobů, dlouhými černými kabáty a proužkovanými kalhotovými kostýmy s kravatami. Ve vašem listopadovém šatníku by neměl chybět ani praktický voděodolný trenčkot, úpletové šaty, hnědá kožená bunda, volné modré džíny, kardigan v neutrální barvě a plisovaná midi sukně.

Od neutrálních barev až po červenou

V duchu “tichého luxusu” v módních kolekcích často vídáme neutrální barvy, jako je šedá, béžová, bílá nebo černá. Kromě těchto odstínů patří mezi módní barvy podzimu 2023 různé odstíny hnědé, červená, jemná máslová žlutá nebo ledově modrá.

Lodičky nebo kozačky? 

Obout se v listopadu stylově, znamená pořídit si lodičky se zakřiveným jehlovým podpatkem. Pokud vám více vyhovuje nižší platforma – zvolte balerínky na podpatku nebo pohodlné boty Mary Janes s pásky přes nárt. V chladnějším počasí tuto obuv bez váhání vyměňte za vysoké kozačky sahající až ke kolenům. V takových botách vám bude krásně teplo, díky čemuž je využijete celou zimu až do jara.

Bez doplňků ani ránu

Jaký by to byl listopadový outfit bez vhodných módních doplňků. Určitě si nezapomeňte přes kabát přehodit velikou hřejivou šálu a na hlavu nasadit stylový plstěný klobouk. Z kabelek jsou v kurzu podlouhlé tvary, nadrozměrné kousky i modely s řetízkem. Šperky volte výrazné a masivní. Do módy se v poslední době vrací perly, brože i smíšené kovy.