KrásaKrása a móda

Trendy krásy a módy pro březen 2023: Poradíme co na sebe

Trendy krásy a módy pro březen 2023: Poradíme co na sebe

Zima byla dlouhá, ale zdá se, že už je pryč. Je tedy načase pořádně provětrat svůj šatník, huňaté svetry schovat dozadu do skříně a vytáhnout jarní kousky. Pokud máte pocit, že žádné takové ve skříni nemáte, nezoufejte. Poradíme vám, pro co skočit do obchodu.

Oversized trenčkoty

Jaro a léto roku 2024 bude patřit oversized střihům. Pro začátek si tedy můžete pořídit třeba dlouhý oversized trenčkot, který vám bude sahat až po kotníky. Kabátek může být jednořadý nebo dvouřadý, ale určitě by mu neměl chybět velký límec a pásek. Díky pásku totiž bude vaše postava hezky (a žensky) vypadat i v oversized modelu.

Mikro šortky

Na jaře můžete obléknout sukně nebo šaty, ale letos i krátké šortky. Nosit se budou takové, které svou délkou připomínají spíše plavky nebo spodní prádlo. A abyste se necítila nahá a nebyla vám zima, oblečte si k šortkám klidně punčochy a přes ramena přehoďte dlouhý trenčkot.

Speciální tip pro vás: Pokud máte odvahu, můžete kalhoty či šotky úplně vynechat a nahradit je punčochami nebo zdobenými kalhotkami. 

Pruhy, puntíky a růže

Pokud vám jednobarevné kousky oblečení nevyhovují, sáhněte po nesmrtelných pruzích (in jsou především svislé pruhy na širokých kalhotách s vysokým pasem), puntících (nosí se puntíky všech velikostí) nebo oblečení s potiskem růží.

Metalické barvy

Kromě červené a bílé letos letí i metalické barvy. Stejně jako vloni se bude nosit stříbrná i zlatá. Barvou roku je pak jemná broskvová (Peach Fuzz).

Velké kabelky

V roce 2024 se zcela jistě neobejdete bez velké kabelky. Velká taška je však nejen trendy, ale i praktická. Vejde se vám do ní vše, co potřebujete, a to včetně notebooku, bloku nebo svačiny.

Quiet luxury

Pokud bychom měli letošní módní trendy nějak shrnout, mohli bychom použít slovní spojení quiet luxury. To znamená, že letos budou v módě jednoduché, kvalitní a nadčasové kousky, které k sobě nepoutají zbytečně moc pozornosti. Quiet luxury je projevem dobrého vkusu, exkluzivity a elegance.