Krása a módaZdraví

Na co je dobrý tea tree oil? 5 způsobů, jak jej využít

Na co je dobrý tea tree oil? 5 způsobů, jak jej využít

Tea tree olej je používán na nejrůznější kožní problémy. Je známý právě díky svým antiseptickým a antimykotickým účinkům. Jedná se o vysoce koncentrovaným olej z listů čajovníku. Dnes vám prozradíme, na co všechno můžete tea tree olej použít.

  • Aknózní pleť
  • Vlasy a pokožka hlavy
  • Nehty
  • Alternativní deodorant
  • Univerzální čistič v domácnosti

Aknózní pleť

Díky svým účinkům pomáhá léčit akné. Díky svým protizánětlivým účinkům čistí pleť a zmírňuje zarudnutí a léčí záněty. Dobře také pomáhá na léčení jizev po akné. Přidejte pár kapek tea tree oleje do čistícího gelu na pleť. Výsledky by měly být viditelné přibližně za 1,5 měsíce.

Vlasy a pokožka hlavy

Pozitivní účinky byly zjištěny také s souvislosti s onemocněními pokožky hlavy a celkovým vzhledem vlasů. Tea tree olej má čistící schopnosti. Díky tomuto má pozitivní účinky na odstranění lupů a odumřelé pokožky hlavy. Taktéž snižuje svědění. Je možné jej používat i při výskytu vší. Pro maximalizaci účinků smíchejte 5 kapek s jiným nosným olejem (např. kokosový nebo olivový) a nanášejte denně do vlasů.

Kromě uvedených pozitivních účinků také podporuje růst vlasů a jejich lesk.

Nehty

Plísňové onemocnění nehtů je velmi nepříjemné. Dobrá zpráva ale je, že se dá vyléčit i za pomoci léčivých účinků tea tree oleje. Nanášejte olej dvakrát denně na postižená místa, a to buď samostatně nebo v kombinaci s dalšími léčivými produkty.

Alternativní deodorant

Pokud nesnesete chemii nebo z jiného důvodu nepoužíváte deodorant, jistě oceníte další ze způsobů, jak tea tree olej používat. Vetřete pár kapek každé ráno do podpaží a buďte svěží po celý den.

Univerzální čistič v domácnosti

Smícháním 10 kapek tea tree oleje s 750 ml vody a 150 ml bílého octa si připravíte levný a účinný univerzální čistič domácnosti. Navíc vám krásně provoní domov.