Vlasy

Střihy pro jemné vlasy: 4 účesy, které vytvoří dojem husté kštice

Střihy pro jemné vlasy: 4 účesy, které vytvoří dojem husté kštice

Pokud patříte k ženám, které mají řídké a jemné vlasy, určitě uvítáte pár rad, které vám pomohou na vaší hlavě vykouzlit dojem bohaté hřívy. Na internetu můžete najít spoustu účesů, které by se vám mohly líbit, ale ne všechny jsou vhodné zrovna pro váš typ vlasů. Podívejte se na střihy pro jemné vlasy, které vám zvýší sebevědomí. 

1. Klasický bob

Pokud máte jemné vlasy, je pro vás skvělou volbou klasický bob, kdy délka vlasů sahá po bradu. V tomto případě se konečky pomocí kulatého kartáče foukají do zaobleného tvaru, který vytváří dojem hustých vlasů, které mají šmrnc. Pokud ale chcete mít rovné vlasy, nemusíte konečky foukat do kulata. Tupý střih rovněž zvyšuje iluzi plnosti vlasových délek. 

2. Účes Pixie

Jedná se o krátký střih, který je nerovnoměrný. Díky této technice vytváří účes iluzi hustších vlasů, které můžete navíc natupírovat nebo sčesat dozadu. Účes Pixie je vhodný pro ženy, které chtějí mít krátké vlasy, ale zároveň mají tendenci si s jejich vzhledem hrát a nosit je na mnoho způsobů.

Dvě ženy s Pixie účesem.

3. Krátký střih lemující obličej

Díky technice střihu, kdy jsou vlasy kolem obličeje jemně střiženy tak, aby splývaly s tvářemi, a zároveň jsou vlasy na temeni sestříhány do kratších vrstev, dosáhnete opticky mnohem hustěji vypadajících vlasů. 

4. Účes s tajnými vrstvami

Tento účes je velmi šikovný – na první pohled totiž není poznat, že máte vlasy sestříhány. Jedná se o skryté propletené vrstvy na temeni hlavy, kterými zamaskujete jemné vlasy a pomocí stylingových přípravků a pomůcek jim můžete dodat ještě větší objem. 

Čemu se vyhnout

  • příliš dlouhým vlasům
  • tmavým vlasům, které působí těžkopádně a opticky zmenšují objem
  • dlouhým vlasům s mnoha sestříhanými vrstvami
  • kombinace podstřižených vlasů s dlouhými prameny
Žena s vyděšeným výrazem.

Seznámila jste se se střihy pro jemné vlasy, které vám mohou pomoci opticky na své hlavě vytvořit bohatý účes. Říká se, že vlasy jsou korunou krásy, proto se do nich nebojte investovat svůj čas.