Krása a módaVlasy

Šedivé vlasy v mladém věku: 5 faktů i možných příčin

Šedivé vlasy v mladém věku: 5 faktů i možných příčin

Řešíte šedivé vlasy v mladém věku? Na vlastní kůži jste se přesvědčili o tom, že šediny rozhodně nejsou téma, které by řešili jen senioři? Nebojte se, rozhodně nejste jediní. Je mnoho lidí, mužů i žen, které trápí šedivé vlasy v mladém věku.

Šedivé vlasy v mladém věku: běžnější, než si myslíte

Šedivé vlasy v mladém věku jsou skutečně daleko běžnější, nežli si většina z nás připouští. Šediny se mohou objevit dokonce i před třicátým rokem života, někdy o něco později a jindy zase mnohem dříve.

  • Kouříte? Pak možná zešedivíte rychleji
  • Šedivění vlasů může být způsobeno nemocí
  • Do rychlosti šedivění vlasů promlouvá i barva kůže
  • I stres šediny ve vlasech výrazně ovlivňuje
  • Šediny nejsou známkou vašeho stáří

Kouříte? Pak možná zešedivíte rychleji

Kouření škodí zdraví – to je dávno známý fakt. Pokud ale kouříte hodně a rozhodně si cigarety neodpíráte, pak je tu vyšší riziko, že začnete šedivět podstatně dříve, nežli jedinci, kteří nekouří.

Šedivění vlasů může být způsobeno nemocí

Týká se vás šedivění vlasů v mladém věku? Nechceme nikoho strašit, to rozhodně ne. Nicméně je nutné zmínit, že za tímto projevem může být i nějaká nemoc. Za předčasným šedivěním může být například nemoc známá jako Hutchinsonův-Gilfordův syndrom neboli pravá progerie.

Do rychlosti šedivění vlasů promlouvá i barva kůže

Věděli jste, že šedivění z části ovlivňuje také barva kůže? Šediny se zpravidla daleko dříve objevují i bělochů (někdy okolo 35. věku života), zatímco třeba takoví afroameričané začínají šedivět až okolo 45. věku života.

I stres šediny ve vlasech výrazně ovlivňuje

Říká se, že člověk může zešedivět i ze stresu. Není to jen takové klišé, které se povídá. Stres našemu tělu škodí, a i když sám o sobě vaše vlasy do šedivé barvy nezmění, může proces šedivění výrazně urychlit.

Šediny nejsou známkou vašeho stáří

Mnoho lidí si šediny spojuje s věkem, nejčastěji se seniory. Šedivé vlasy v mladém věku jsou ale důkazem toho, že šediny rozhodně nepoukazují na vaše stáří.