Krása a módaMóda

Elegantní móda pro plnoštíhlé: Inspirujte se i vy v roce 2024

Elegantní móda pro plnoštíhlé: Inspirujte se i vy v roce 2024

Být plnoštíhlou dámou neznamená nutnost zahalovat se do příliš volných teplákových souprav, triček dlouhých do půlky stehen nebo schovávání se v černých legínách i v parných letních dnech. Elegantní móda je totiž vhodná i pro baculky a plnoštíhlé ženy, je jen potřeba vědět, jak na to!

Nedbalá elegance díky kombinaci saka a džínů

Především plnoštíhlým ženám bude slušet tzv. nedbalá elegance, v anglickém jazyce se můžete setkávat s výrazem smart casual.

Perfektního nedbale-elegantního outfitu dosáhnete pomocí kombinace džín – tenisek – oversized saka. Dejte si záležet na barvách. Plnoštíhlé dámy mohou zvolit černé sako, bílé tričko a tmavě modré džíny. Tato barevná kombinace mj. způsobí, že vaše postava bude vypadat opticky štíhlejší.

Střihy do áčka a asymetrie

Pokud se rozhodnete obléknout sukně nebo šaty, volte vždy střih do písmene A. Právě tento tvar oblečení totiž zajistí vaší postavě zvýraznění těch správných partií (pasu) a skrytí nedostatků (většího bříška).

Dalším skvělým způsobem nošení elegantní módy na plnoštíhlé postavě mohou být elegantní kousky oblečení, které jsou asymetrické. Co přesně si pod tímto pojmem představit? Můžete si obléknout například asymetrické elegantní tričko, které bude v zadní části delší a v oblasti boků kratší. Díky tomu bude vaše postava opticky prodloužena.

Elegantní doplňky

Důležitou součástí každého elegantního outfitu jsou doplňky a právě plnoštíhlé dámy by na ně neměly nikdy zapomínat! Ptáte se proč?

Díky těm správným doplňkům totiž svůj outfit nejen povýšíte, ale také dokážete skrýt své nedokonalosti, které chcete spíše schovat. Jak na to?

  • pomocí elegantního a lehkého šátku můžete skrýt větší bříško
  • šperky a náhrdelníky odvedou pozornost od objemnějších tělesných partií a přitáhnou pozornost tam, kam ji budete chtít nasměrovat
  • díky elegantnímu koženému opasku si vytvarujete pas a také zakryjete větší spodní část bříška