KrásaKrása a móda

Babské rady na kruhy pod očima: 6 tipů našich babiček

Babské rady na kruhy pod očima: 6 tipů našich babiček

Měla jste v poslední době nedostatečný a nekvalitní spánek a máte neuvěřitelné kruhy pod očima? Tohle jsou rady, které doporučovali už našim babičkám a skvěle fungují dodnes.

  • Pytlíky od čaje
  • Studené obklady
  • Před spaním si umyjte obličej
  • Spaní s podloženou hlavou
  • Hydratace
  • Dostatečný spánek

Pytlíky od čaje

Pravý černý nebo zelený čaj obsahuje kofein, který dokáže pomoci zmírnit kruhy pod očima. Kofein totiž obsahuje antioxidanty, které dokáží zvýšit průtok krve. Uvařte si kde snídani silný čaj ze dvou pytlíků a louhujte 3-5 minut. Pak sáčky nechte 20 minut vychladit v lednici (nebo 5 minut v mrazáku) a pak vytlačte zbylý čaj v sáčcích na kruhy pod očima. Následně sáčky přiložte pod oči na 20 minut.

Studené obklady

Obdobně jako pytlíky od čaje budou fungovat jiné studené obklady. Rychlým zchlazením oblasti pod očima se tělo bude snažit místo zahřát, čímž se do oblasti vrátí potřebná krev. Přiložte pod oči vychlazenou lžíci, okurku nebo mražený sáček se zeleninou zabaleným v utěrce.

Před spaním si vyčistěte obličej

Obličej musíte čistit nejen od makeupu ale také od všech nečistot, které se na obličeji v průběhu dne usadí. Výraznější kruhy pod očima jsou prvním znakem stárnutím pleti, což je způsobeno kromě věku také tím, že si obličej dostatečně nečistíte.

Spaní s podloženou hlavou

Pokud spíte bez polštáře, ve spodních víčkách se vám může hromadit tekutina, což vede k výrazným kruhům pod očima. Podložte si tedy hlavu na spaní polštářem, abyste se kruhům vyhli.

Dostatečně pijte

Nedostatečná hydratace těla se projeví také ve velikosti vašich pytlů pod očima. Dbejte tedy na dostatečnou hydrataci těla a vypijte denně alespoň 2 litry čisté vody.

 Dostatečný spánek

Kruhy pod očima úzce souvisí s nedostatečným spánkem. Dbejte tedy na to, abyste denně spali 7-8 hodin denně.