Krása a módaVlasy

Šedivé vlasy a melír: 2 varianty, které budou fungovat

Šedivé vlasy a melír: 2 varianty, které budou fungovat

Pokud jste objevila první šedé vlasy, ale barvení vlasů v jednom tónu vás neláká? Sázíte na přirozenější vzhled? Pak pro vás máme řešení. Šedivé vlasy lze totiž při správné volbě odstínu zakrýt melírem nebo prosvětlením. A dokonce nemusíte ani do speciálních salónů neboť to zvládnete i doma.

  • Jaký melír zvolit pro světlý odstín vlasů?
  • Melír zvolit pro přirozeně tmavý odstín vlasů?
  • Jak melírovat vlasy doma?

Jaký melír zvolit pro světlý odstín vlasů?

Šedé vlasy můžete zakrýt melírem, nicméně je potřeba zaměřit se na správný odstín melírování. Pokud máte blonďaté nebo zrzavé vlasy, měla byste sáhnout po odstínu melíru, který je ve světlých odstínech, jako je světlejší až platinová blond. Pro studený odstín vaší přirozené barvy vlasů nebo po béžových odstínech, pokud je vaše přirozená barva v teplém odstínu.

Tyto odstíny jsou totiž na barevné škále velmi blízko šedému odstínu vlasů a tak šediny krásně splynou s ostatními vlasy.

Melír zvolit pro přirozeně tmavý odstín vlasů?

Pokud máte tmavší vlasy, tedy v odstínu jako je světlá hnědá, tmavě hnědá nebo kaštanová hnědá, měla byste volit melír v teplém odstínu zlaté. Kontrasty mezi vašimi tmavými vlasy a šedinami bude správným melírem rozbit a šediny snadněji zamaskujete.

Jak melírovat vlasy doma?

Ať už nechcete navštívit kadeřnický salon z finančních nebo časových důvodů, neznamená to, že šedé vlasy nemůžete melírováním skrýt. Na trhu jsou dostupné nejrůznější sady na melírování v pohodlí domova.

V některých lepších drogeriích bude dostupná i sada na melírování vlasů za pomoci provlékací čepice. Tato může být použita na melírování jak světlých, tak tmavých odstínů.

Čepici nasadíte na hlavu a jednoduše provléknete jednotlivé prameny do připravených dírek. Díky tomuto postupu si sama vytvoříte melír jako z profesionálního salónu.