Vlasy

Růžový přeliv na vlasy: Co musíte vědět, než se stanete „pink girl“?

Růžový přeliv na vlasy: Co musíte vědět, než se stanete „pink girl“?

Jen růžová to může být. Opravdu? Jak nosit růžový přeliv, abyste nevypadala jako kopie Elle Woods?

Růžová není jen pro holčičky

Růžová barva je poutavá a odvážná. Některé ženy z této barvy mají ovšem trochu obavu. Nebudete díky růžovému přelivu připomínat oživlý klon panenky Barbie?

Růžová však nemusí znamenat jen sladce „žvýkačkový“ odstín. Existuje řada variací na tento tón, které vám pomohou vykouzlit i mnohem jemnější vzhled. Vyzkoušejte například:

  • elektrizující křiklavě růžovou (známá i anglicky jako „hot pink“)
  • výraznou růžovofialovou (neboli fuchsiová)
  • jemnou pastelovou (také uváděna jako „baby pink“)
  • netradiční broskvovou (teple růžová)

Růžovou využijí hlavně blondýnky

Ovšem pozor, u přelivu musíte počítat s jednou zásadní věcí: Růžová je vyhrazena blondýnkám. Pokud nepatříte k těm, které plavou kšticí obdařila příroda, budete muset sáhnout po odbarvovači. Odbarvení vlasů má ještě jednu zásadní výhodu: Použitím peroxidu se do určité míry naruší struktura vlasu. Pigment tak lépe proniká dovnitř a ochotněji drží.

Nicméně počítejte i tak s tím, že nepřirozené barvy vlasů, kam patří i růžová, se z vlasů velmi ochotně vymývají. Vydrží cca měsíc a čím je barva více pastelová, tím méně ve vlasech vydrží. Je přitom poměrně lhostejné, zda si pořídíte přeliv, který si aplikujete sama doma nebo se svěříte kadeřnici.

Pozor na vymývání růžové

Růžová je na tom v tomto směru podle kadeřnic z této barevné palety dokonce vůbec nejhůř. Naopak nepoměrně ochotněji drží hlavně modré odstíny.

Tato vlastnost přelivů mezi všemi milovnicemi výrazných barev krajně nepopulární je způsobena tím, že pigmenty se z těchto barev nedostávají dovnitř vlasového vlákna. Pouze vlas obalují na jeho povrchu.

V potaz berte i skutečnost, že barva se nevymyje naráz. Z kýžené zářivě růžové může být už po třech umytích pastelová. I v těchto barevných změnách by se vám váš nový odstín měl líbit.