Další

7 tipů na rozjasnění vaší koupelny: Trendy roku 2023

7 tipů na rozjasnění vaší koupelny: Trendy roku 2023

Koupelna je pro nás synonymem čistoty a zaslouženého relaxu. Po náročném dni v práci si chceme odpočinout ve vaně a smýt ze sebe starosti z uplynulého dne. Jak naši koupelnu rozjasnit, abychom se v ní cítili ještě lépe? 

Bílá barva stěn

Co se týče malby na zdech koupelny, doporučuji neexperimentovat. Pokud chcete svou koupelnu rozjasnit, považuji za nejdůležitější tip tento – bílé stěny. Pokud budete mít na zdech tmavě zelenou barvu, můžete se sice snažit, ale místnost nerozjasníte. Pryč také s tapetami nebo umakartem. 

Zrcadlo dělá divy

Zrcadlo dokáže místnosti nejen opticky prodlužovat, ale dokonce i rozjasňovat. Kupte co největší zrcadlo (jak vám to rozměry dovolí) a zkuste připevnit světla přímo nad něj. Nebo kupte zrcadlo rovnou i se světýlky. Dosáhnete dvojího efektu a vaše koupelna začne zářit.

Poskládejte ručníky

Pokud vám tento tip připadá zvláštní, budete se divit, co dokáže s vaší koupelnou za zázraky. Všichni víme, že v ručnících se při nesprávném praní drží bakterie a pokud vaše ručníky máte už dlouho, vyměňte je za nové.

Kupte rovnou všechny v bílé barvě, vyžehlete je a poskládejte na sebe v koupelně (na poličku nebo i pračku). Potěší vás každý pohled na ně, to vám slibuji – ne nadarmo v hotelech mají úhledně poskládané bílé ručníky v každé koupelně. 

Udržujte koupelnu čistou

Pokud chcete rozjasňovat a zvelebovat špinavou koupelnu, něco je špatně. Každý týden si dejte za úkol umytí vany a umyvadla – udržovat tyto dvě věci čisté, bílé a lesklé znamená mít rozjasněnou koupelnu. Pokud máte vanu nebo umyvadlo v dezolátním stavu, zvažte výměnu za nové.

Mohlo by vás také zajímat: Nejnovější trendy do interiéru a na zahradu

Nakupte doplňky

Máte v koupelně pohozené čisté tampony na odlíčení nebo vatičky do ucha? Kupte jim nádoby. Vaše tuhé mýdlo se jen tak válí na umyvadle? Kupte mu misku. Všechny doplňky slaďte, aby k sobě barevně ladily.

LED osvětlení

Vyměňte neúsporné žárovky se žlutým světlem za LED žárovky a dopřejte si v koupelně bílé světlo.

Směřujte svůj pohled na podlahu

Máte v koupelně starou a nehezkou podlahu? Investujte do nové. Podlahová plocha v koupelně není příliš rozsáhlá, takže vás rekonstrukce nemusí stát celé jmění. Na vyměněnou podlahu položte kobereček sladěný s barvou doplňků a užívejte si vaši novou rozjasněnou koupelnu.