Další

Připravte svůj domov na podzim: Dekorační nápady pro září

Připravte svůj domov na podzim: Dekorační nápady pro září

Podzim je za dveřmi a s ním přichází čas si tematicky vyladit domov. Barevná podzimní příroda naštěstí přináší mnoho inspirace a zdrojů. Zde jsou čtyři jednoduché nápady na krásné dekorace z podzimních přírodnin.

Co vše lze použít?

Za podzimní dekorace nemusíte utratit mnoho peněz. Krásné dekorace si snadno vyrobíte sama z rostlin a jejich částí, které nasbíráte v přírodě. Kromě barevného listí, můžete použít například větvičky dřevin a bylin (hloh, šípek, jeřabina, vřes, břečťan nebo jehličnany). Z plodů se skvěle hodí kaštany, šípky, šišky, oříšky, žaludy, bukvice, dekorativní jablíčka a dýně. Použít ale můžete i sušené květy, suchou okrasnou trávu, kousky kůry, dřeva, trsy mechu a jiné.

Podzimní váza

Mezi nejjednodušší dekorace patří váza z podzimních přírodnin. Vázu můžete naaranžovat z živých květů (chryzantémy, slunečnice, vřes, břečťan…) a větviček (šípky, jehličnany…). Další možností je kytice z velkých opadaných listů, jako například různě barevné listy z javoru. Variantou, která vydrží klidně až do zimy, je mix suchých květů a okrasných trav, které můžete ozdobit vpletením šišek a jiných plodů na tenkých drátcích. Okolo vázy také můžete rozmístit pár dýniček a šišek.

Podzimní svícen

Dalším tipem na snadné a nápadité zkrášlení interiéru je svícen s podzimním aranžmá. Na ozdobný tác rozmístíte mohutné svíčky v bílé nebo jiné neutrální barvě. Okolo nich poskládejte dle vlastní fantazie barevné listí, jablíčka, dýně, kaštany, šišky…

Podzimní truhlíky

Při podzimní výzdobě byste neměla zapomenout na výzdobu balkónů a oken. Zasaďte do nádob mrazuvzdorné podzimní květiny, jako je voňavý vřes, který doplníte zeleným břečťanem. Mezi další odolné balkónovky patří chryzantémy, rozchodník, brslen, ostřice, okrasná kapusta ši vřesovce. Truhlíky vyšperkujte dekoračními dýničkami, šiškami či barevným listím.

Podzimní věnec

Podzimní atmosféra by nikdy nebyla úplná bez klasiky v podobě věnce na dveřích. Vytvořte barevný věnec z listí, kousků větviček, kůry, šišek, oříšků, malých dekoračních jablek a dýní. Použít můžete slaměný nebo polystyrenový základ, vyrobit si ale můžete i vlastní ze svázaných jedlových větviček. Prvně na základ nalepte tavnou pistolí větvičky a kůru, poté barevné plody a listy.