KrásaKrása a móda

Podzimní wellness rituály: Jak si v podzimních dnech dopřát relaxaci.

Podzimní wellness rituály: Jak si v podzimních dnech dopřát relaxaci.

Podzim s sebou přináší ještě některé dny slunečné, většinou je však chladno a sychravo. Jak si dopřát relaxaci v podzimních dnech a jaké wellness rituály zařadit do svého programu? Přinášíme vám několik tipů.

Masáže

Masáže sice mají odstranit a zmírnit bolesti, zároveň však patří mezi wellness rituály. Jsou to ideální relaxační technika, která je šikovným pomocníkem v boji proti stresu. Účinně bojuje proti depresím a únavě. Ty podzimní sychravé dny často provázejí. Pomáhají aktivovat náš imunitní systém, který je během podzimu tolik potřebný. Rozproudí krev. Existuje velké množství různých masáží.

Masáže lávovými kameny

Podpoří celkovou regeneraci a relaxaci. Teplo, které působí na organismus z kamenů, pronikne do svalstva, uvolní se křečové stavy a ztuhlost, dochází k regeneraci tkáně, zlepší se krevní oběh a zrychlí se metabolismus. Tento druh masáže je vhodný pro obtíže se spánkem a podporu koncentrace. Navíc vás krásně prohřeje.

Čokoládové masáže

Čokoláda není jen dobrá pochutina. Používá se i na masáže. Jejich nesporné účinky znali již v dávném starověku. Kakao v ní obsažené harmonizuje tělo a jemně stimuluje. Theobromin aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda jako taková podporuje stimulaci tvorby dopaminu, uvolňování endorfínu a serotoninu a tím zlepšuje naši náladu. Čokoládová masáž pozitivně působí na činnost srdce a detoxikuje tělo.

Saunování

V sychravých podzimních dnech je sauna ideální prostředek pro prohřátí našeho těla. Kromě toho, že pozitivně ovlivňuje naši imunitu, má i celou řadu dalších pozitivních účinků. Uvolní ztuhlé svaly, rozproudí krev, podpoří detoxikaci.

Podzimní procházka do přírody

Podzim se barví nádhernou barevnou paletou. Pokud svítí a hřeje sluníčko, pak je procházka do přírody příjemným odpočinek pro tělo i duši. Vydejte se do okolí projděte se v nádherně zbarvené krajině. Nasávejte vůně podzimu a nechte svoji pokožku hýčkat posledním slunečními paprsky. Načerpejte dostatek energii na chladné zimní období.

Šálek horké čokolády

Dopřejte něco dobrého i svým chuťovým pohárkům. Pokud si dáte šálek kvalitní horké čokolády, dodáte tělu flavonoidy a polyfenoly, které čokoláda obsahuje. Tyto látky mají antioxidační účinky. Kromě toho zpevní a zregenerují krevní cévy. Šálek horké čokolády také příjemně prohřeje naše tělo a navodí příjemný pocit.