Krása a módaVlasy

Podzimní účesy pro tlustý obličej: Tyhle můžete bez obav zvolit

Podzimní účesy pro tlustý obličej: Tyhle můžete bez obav zvolit

Máte kulatý obličej, plné tváře a jste trochu při těle? Nevadí. Poradíme vám, jaké účesy vám budou slušet. Pro začátek postačí, když si zapamatujete jednoduché pravidlo: Vybírejte střihy vlasů, které obličej opticky zúží. Slušet vám budou například vlasy sestříhané do obličeje, ale i další střihy, poradímem jaké konkrétně.

Vlasy lemující obličej

Nechte si vlasy ostříhat tak, aby vám padaly do obličeje a zakrývaly nejširší partie tváře, především lícní kosti. Polodlouhé střihy by vždy měly být střižené až pod bradou. Ještě vhodnější je pak délka vlasů až k ramenům, obličej to opticky prodlouží.

Máte-li vlasy dlouhé, učešte si culík či drdol a pár pramínků z účesu vytáhněte. Tyto pramínky pak nechte padat vpředu do obličeje.

Tip pro vás: Dlouhé vlasy si vyčešte nahoru. Pro kulatý obličej jsou vhodné vysoké culíky a drdoly.

Asymetrické střihy

Vyzkoušejte asymetrické střihy (například asymetrický bob). Pohrajte si s pěšinkou a učešte ji k jedné straně hlavy. Na jedné straně dejte vlasy za ucho, na druhé je nechte padat do obličeje.

Skvěle se pro vás hodí i další krátké účesy, a to například mikádo á la podkova (vlasy vzadu na hlavě kratší, vpředu delší a padající do obličeje). Obecně platí, že krátké střihy musí přidávat objem nahoře hlavy, prameny vlasů na bocích musí jít směrem k obličeji a vlasy na krku směřovat směrem ven.

Ofina nebo patka

Slušet vám bude i ofina (dlouhá minimálně po obočí a po stranách sestříhaná). Hezky bude vypadat i ofina podtočená a uprostřed rozdělená na dvě poloviny. Nepatříte-li mezi fanynky ofiny, vyzkoušejte patku.

Ledabylé vlny

Ani vlny nejsou v případě kulatého obličeje tabu, musí však být jemné. Jak na ně? Nejprve vlasy natočte na kulmu a potom je zase natáhněte. Vlasy natáčejte pouze v dolní části (zhruba od úrovně uší). Vlny na vrcholku hlavy by váš obličej opticky rozšířily.