Krása a módaVlasy

Podzimní účesy pro jemné a řídké vlasy: 3 nápady, které určite vyzkoušejte

Podzimní účesy pro jemné a řídké vlasy: 3 nápady, které určite vyzkoušejte

Jemné a řídké vlasy nejsou žádnou ostudou, naopak se z nich dají vyrobit účesy, které vám bude každý závidět. A právě s příchodem podzimu je ideální čas na změnu stávajícího účesu. Jaký z trojice účesů, které jsou ideální pro jemné a řídké vlasy, letos na podzim vyzkoušíte?

1) Krátké boby

Zejména pakliže máte širší a kulatější obličej, tak se letos na podzim rozhodněte pro některé ze střihů, jež svou délkou končí těsně pod bradou – skvělé jsou boby či pixie. Kupříkladu vlnitý bob je obzvláště dokonalým střihem, jenž jednak dokáže dodat vlasům objem a zároveň elegantně skryje řídkost vlasů.

Takovýto elegantní účes pro tenké vlasy totiž dokáže rozjasnit kulatý obličej a opticky ho prodloužit. Stejně tak tento krátký dámský sestřih pro tenké vlasy vám opticky prodlouží krk. Naopak se vyvarujte ofinkám, jenž by mohly celý kýžený efekt krátkého bobu rozbít.

2) Prostříhání konečků a vlasů na zadní části hlavy

Už od narození nám nejtenčí vlasy rostou na zadní straně hlavy – s tím je tedy potřeba počítat i při volbě vhodného podzimního účesu. Zvolte tedy takový účes, který vám pomůže se těchto nejřidčích vlasů zbavit a nechá vyniknout objem. 

Ponechání roztřepených pramínků na temeni hlavy tedy bude vypadat daleko objemněji. Navíc jedná se i o elegantní účes, který je vhodný i pro ty nejjemnější vlasy. Majitelky takových účesů tedy budou vypadat stylově i na podzim 2023 a zároveň jejich účes bude i přes nižší počet vlasů vypadat plně.

3) Kaskádovitý účes

U jemnějších a řidších vlasů je nevyplatí spoléhat na jejich celistvost, naopak vlasy si zastřihněte do různých délek připomínajících kaskády. Takováto kaskáda totiž vždy upoutá pozornost díky čemuž vlasy vůbec nebudou vypadat řídce. Kaskáda je zkrátka nejlepším možným řešením, jak vizuálně přidat vlasům na objemu.

Jak by měl takový kaskádovitý účes, jenž dokáže přidat objem tenkým vlasům, vypadat? Horní pramínky by měly být určitě mnohem kratší – to vám navíc umožní je snadno nečesat kulatým hřebenem a vytvořit tak iluzi plných vlasů. Krátké prameny v blízkosti obličeje se postupně prodlužují, což dělá účes strukturovanějším, s tím, že ideální délka takovéhoto účesu je přibližně po ramena.