KrásaMóda

Podzimní šaty pro postavu tvaru hrušky: Vyberte si stylově!

Podzimní šaty pro postavu tvaru hrušky: Vyberte si stylově!

Máte postavu tvaru hrušky, tedy s širšími boky a stehny než horní částí těla, a sháníte podzimní šaty? Pak si nenechte ujít dnešní článek. Přinášíme vám inspiraci a několik tipů, jak vybrat podzimní šaty, které podtrhnou vaše křivky a dodají vám sebevědomí. Doporučíme stylové kousky, které nejen poskytnou teplo, ale také vám pomohou vyniknout v davu a šedivých podzimních dnech.

Šaty s véčkovým výstřihem 

Výstřih v dekoltu a na ramenou nebo asymetrický střih šatů je skvělým způsobem, jak přidat něco extra k podzimním šatům pro ženy s postavou typu hrušky. Pro tuto postavu je asymetrický styl vynikající, protože upoutá pozornost tam, kde je potřeba – na ramena či do výstřihu. Navíc tyto střihy vyvažují širší boky.

Vsaďte na šaty s výstřihem a podzimními vzory
Vsaďte na šaty s výstřihem a podzimními vzory

Tunikové šaty – na léto i na podzim

Tunikové šaty jsou pohodlné a zároveň velmi stylové. Pro postavu tvaru hrušky vybírejte šaty s výrazným vzorem nebo detaily v horní části těla, aby přitáhly pozornost k obličeji, dekoltu a ramenům. Můžete je nosit samostatně nebo kombinovat s legínami nebo těsnými kalhotami. 

Klasika, kterou můžete nosit v každém ročním období – áčkové šaty

Áčkové šaty jsou pro postavu tvaru hrušky ideální volbou. Tento střih zdůrazňuje úzkou část pasu a postupně se rozšiřuje směrem dolů, což pomáhá vyvážit proporce. Pro podzim zvolte áčkové šaty s delšími rukávy nebo bez rukávů, které můžete kombinovat s teplým svetrem nebo sako. Rozhodně zapojte i pásek, nejlépe s výraznou sponou, který hezky rozdělí outfit na horní a dolní polovinu.

Vsaďte na šaty s podzimními vzory

Šaty s podzimními vzory, jako jsou listy, květiny nebo jiné motivy inspirované podzimem dodají vašemu outfitu sezónní nádech. Tato volba je skvělým způsobem, jak oslavit podzimní atmosféru, a přitom si užít svou ženskost.

Rafinované kožené šaty pro odvážné

Kožené šaty jsou stylové a dodají vám odvážný vzhled. Pro podzim a svůj tvar postavy můžete zvolit kožené šaty s delšími rukávy nebo je kombinujte s tenkým svetrem, přes který připněte pásek. Pásek je zkrátka váš neocenitelný pomocník, který hezky zvýrazní pas a vyváží proporce těla.

Áčkové šaty v podzimním odstínu jsou to pravé
Áčkové šaty v podzimním odstínu jsou to pravé