Vlasy

Podpora vlnitých vlasů: tyto 3 přípravky vám zaručí vlnitou hřívu

Podpora vlnitých vlasů: tyto 3 přípravky vám zaručí vlnitou hřívu

Jak rozpoznat vlnité vlasy

Vlnité vlasy jsou snem snad každé ženy. Mnohé z nich však nevědí, že je nutné o takové vlasy řádně pečovat. Tato péče je časově náročnější, protože vlnité a kudrnaté vlasy jsou suché a náchylné k lámání. Samotná struktura vlasů je suchá. Vlnité vlasy se také méně lesknou, proto je potřeba dopřávat jim potřebnou hydrataci. Samotné produkty je proto dobré volit podle typu zvlnění.

Druhy vlnitých vlasů

Co na vlnité vlasy vlastně používat? Vlnitých vlasů existuje několik druhů a je potřeba určit, jaký typ kudrlin nebo vln vlastně máte. 

  1. Zvlněné vlasy – pro ně jsou typické volné prameny u temene hlavy a mírné zvlnění od délek až ke konečkům. 
  2. Kudrnaté vlasy – mají definovaný objem již u kořínků a jsou na dotyk husté. Jejich struktura je na dotyk hrubá a hůře se rozčesávají. 
  3. Afro kudrliny – tento typ vln je velmi hustý až spirálovitý. Vlasy mají tendenci se zacuchávat, vysušovat a jejich údržba je celkově náročná. 

Přípravky na podporu vlnitých vlasů:

Revlon Professional Pro You The Twister

Tento šampon působí jako podpora vlnitých vlasů, které vyživuje a tím je zanechává lesklé a bez vysušení. Jeho složení dokáže obalit strukturu vlasů a tím posílit i definovat jednotlivé vlny. Vlasy tak působí pružně a vzdušně. 

Milk Shake Curl Passion kondicionér pro vlnité a kudrnaté vlasy

Kondicionér je určený pro péči o vlnité vlasy. Jeho aplikace usnadní rozčesávání a předchází vysušování a krepatění vlnitých vlasů. Po aplikaci jsou vlasy pružné a uhlazené s dlouhotrvajícím účinkem. 

Framesi For-Me Curl & Volume 

Stylingový krém je určený pro definici vlnitých vlasů. Jeho aplikace přispívá ke zdůraznění jednotlivých vln. Dodává účesu objem, chrání je před vnějšími vlivy a zabraňuje antistatickému efektu. Posiluje vlasová vlákna a zabraňuje jejich krepatění. Aplikace je vhodná do lehce vlhkých vlasů.