Krása a módaPleť

Pleťová kosmetika pro starší dámy: Připravte pleť na podzim 2023

Pleťová kosmetika pro starší dámy: Připravte pleť na podzim 2023

Pleť může být po létě unavená a vysušená. Je tedy třeba ji zregenerovat a připravit na náročné podzimní a zimní období. Především dámy v letech by se měly o svou pleť postarat důkladně. Jejich pleť je totiž vlivem věku ztenčená, a tudíž náchylnější k nejrůznějším výkyvům počasí a dalším vnějším vlivům.

Péče o zralou pleť. Jak na regeneraci po létě

Je známo, že slunce naší pleti příliš nesvědčí. Objevují se vrásky a pigmentové skvrny. Pleť může být po létě také hodně vysušená, tudíž je nutné ji pořádně zregenerovat.

Jak na to? Pleť hydratujte. Pořiďte si kvalitní denní i noční krém a aplikujte ho nejen na obličej, ale také na oblast krku a dekoltu. Vhodný je krém určený pro zralou pleť, který obsahuje složky, jež umí pleť vyhladit a dodat jí ztracený objem. Pleť pro zralou pleť musí obsahovat kolagen a elastin. Tyto látky pleti dodají ztracenou pružnost a objem, vyhladí vrásky. Dále by krém měl obsahovat antioxidanty, které budou bojovat proti stárnutí a kyselinu hyaluronovou, která se postará o hydrataci.

Tip pro vás: Na okolí očí používejte speciální krém určený k péči o oční okolí. Krém nanášejte hlavně pod oči, oční víčko vynechejte.

Podzimní kosmetika

Zatímco v létě je dostačující lehký hydratační krém, na podzim byste měly začít používat krém s hutnější strukturou, který pleť více vyživí. Doporučit lze i používání pleťových masek pro zralou pleť a nejrůznějších revitalizačních sér.

Kouzelné oleje

Zralé a suché pokožce nesmírně svědčí pleťové oleje, které jsou plné antioxidantů. Umí také udržet pleť hydratovanou, vyživují ji a podporují její regeneraci. Pro zralou pleť můžeme doporučit olej arganový, mandlový, jojobový nebo šípkový.

Tip pro vás: Pleťové oleje aplikujte nejlépe v rámci své večerní rutiny, a to na závěr (poté, co použijete sérum a krém).