KrásaKrása a móda

Péče o ruce a nehty v chladném počasí: Tipy a triky pro krásné a zdravé ruce!

Péče o ruce a nehty v chladném počasí: Tipy a triky pro krásné a zdravé ruce!

V chladném počasí pokožka nacházející se na rukách rychleji vysychá. Mohou se na ní vytvářet trhlinky. Do nich snadněji vnikne infekce. Kůži na rukou bychom tedy měli promazávat během dne a pečlivě se o ruce, ale i nehty, starat. Doma bychom měli rukám dopřát kvalitní peeling, zábaly a výživné masky.

Peeling

Podpoří odstraňování odumřelých kožních buněk a usnadní pronikání a lepší vstřebávání kosmetických produktů do pokožky. Ty se tak dostanou více do hloubky. Pokud bude obsahovat organické oleje, ty pokožku rukou zjemní a dodají jí potřebnou výživu. Peeling provádějte klidně 1x za 14 dní.

Během používání peelingu můžete rukám dopřát masáž. Ta ruce dokonale uvolní.

Jak na masáž rukou?

  • Začněte s jednotlivými články prstů, které masírujte krouživými pohyby.
  • Použijte palec jedné ruky a krouživým pohybem s ním masírujte hřbet ruky druhé.
  • Nezapomínejte ani na zápěstí. To také masírujte krouživými pohyby.

Masky a zábaly rukou

Jedná se o velmi účinné způsoby péče o pokožku rukou. Čím se liší? Maska se nanáší za studena, zábaly jsou teplé. Zvyšují prokrvení a zjemňují pokožku rukou. Hydratují a obnovují přirozený ochranný kožní film. Díky teplu ze zábalu se snáze otevírají kožní póry a pokožka tak snáze vstřebává krémy.

Různé druhy krémů

K péči o pokožku rukou můžete využít různé druhy krémů.

Hydratační krémy dodají vysušené pokožce potřebnou hydrataci. Pokožka je jemná a hebká. Výživné krémy dodají potřebnou výživu a vytvářejí ochranný kožní film. Ten chrání proti vysoušení a popraskání. Jsou mastnější. Regenerační krémy jsou ideální volbou pro pokožku hodně vysušenou. Jsou ideální na noc. Látky v těchto krémech obsažené poskytnou pokožce jemnost a pružnost.

Péče o nehty

Kvalitní a pravidelnou péči si zaslouží i vaše nehty. I ty v chladnu trpí a vysoušejí se. Pořídit si můžete speciální výživné krémy určené právě k péči o nehty. Pokud o ně budete dobře pečovat, nebudou se vám lámat a zatrhávat. Pokud si nehty lakujete, určitě na ně používejte, před každým lakováním, výživu. Existují i speciální výživné laky na nehty, které se aplikují jako podkladové.