Vlasy

Ozdobné skřipce do vlasů: 3 tipy na jejich využití při stylingu

Ozdobné skřipce do vlasů: 3 tipy na jejich využití při stylingu

Snad každá žena chce být krásná a obdivovaná. A dělá pro to maximum, aby kýženého cíle dosáhla. Zpravidla to znamená věnovat úsilí výběru vhodného účesu a jeho následné úpravě. Některá touží po dlouhých vlasech jako bujná hříva, jiná má raději na hlavě něco praktičtějšího a snadněji udržovatelného. Jste-li majitelka delších či polodlouhých vlasů, pak vás možná lákají ozdobné skřipce do vlasů.

Vlasy do drdolu

Skřipec je zajímavou vlasovou stylingovou vychytávkou, s níž lze různě experimentovat. Ocení ho zejména ženy s dlouhými vlasy, které s pomocí skřipce mohou na hlavě vytvořit působivý drdůlek. Ideální je tato varianta účesu v horkém létě, protože vyzdvižené vlasy tolik nehřejí a na krk může přijít příjemný vánek. K tomuto účelu je třeba použít skřipec větší velikosti.

Malé skřipce i pro kratší vlasy

I vlasy sestříhané do kratšího účesu, například na mikádo k bradě, je možné pomocí skřipců zajímavě upravit. Zde vám budou nápomocny drobné skřipce, jimiž chytnete sotva pramínek vlasů. Vybírat můžete z decentních barev, které budou ladit s odstínem vašich vlasů, nebo naopak sáhnout po výraznějších barvách. V obchodech jsou k dostání skřipce různých tvarů a vzhledu:

  • ve tvaru kytičky
  • průhledné
  • metalické
  • ve tvaru motýla
  • kulaté
  • ve tvaru mašle.

Rychlý styling v podobě falešného culíku

Oblíbeným účesem je tzv. falešný culík, k jehož vytvoření lze využít také ozdobné skřipce do vlasů. Zde bude záležet na síle pramenů vlasů vytvořeného falešného culíku, ale menší skřipec bude pravděpodobně vhodnější variantou. Dlouhé či polodlouhé vlasy se sepnou na vrcholku hlavy, ostatní se nechají volně splývat. Jedná se o rychlý účes, který je ale efektní. Dobře vypadá, jsou-li vlasy mírně zvlněny, případně vlnité, ale můžete je nechat i rovné.