Vlasy

Jak učesat mikádo: Které 3 způsoby jsou nejjednodušší

Jak učesat mikádo: Které 3 způsoby jsou nejjednodušší

Jestliže chcete mít na hlavě praktický účes, jehož úprava nebude příliš náročná, tak vsaďte na mikádo. To je ostatně sestřih, jenž se drží stále vysoko na žebříčku oblíbenosti účesů. Hodí se pro mladou ženu i tu, o níž se lze vyjádřit jako o zralé. Sestřih totiž působí mladistvě. Pojďme se podívat na možnosti, které se nabízejí při jeho úpravě.

Mikádo s vlnami

Účes zvaný mikádo je tu s námi už od času po první světové války, kdy se ženy chtěly emancipovat. Krátké sukně i vlasy byly výsledkem této snahy. Na svět přišel nový krátký sestřih – bubikopf. Jedná se o vlasy zkrácené k bradě s ofinou. Do současnosti prošel sestřih různými variacemi, které ho ozvláštnily – asymetrické sestříhání, patka místo ofiny, vlny místo rovných vlasů. Zvlněné vlasy na mikádu vypadají zvláště dobře. Dodají účesu šmrnc a zjemní kontury obličeje. K navlnění vlasů je možné použít kulmu, žehličku i natáčky.

Mikádo a styling pomocí kosmetických prostředků

I na mikádo lze používat různé vlasové kosmetické prostředky, jež pomohou s jeho úpravou. Co by nemělo chybět ve výbavě pro úpravu účesu:

  • Vlasový přípravek na ochranu proti horkému vzduchu
  • Vosk na konečky vlasů
  • Lak na vlasy pro zafixování účesu.

Upravte si mikádo podle nálady

Na otázku,  jak učesat mikádo, je velmi lehká odpověď. Upravte ho tak, abyste se v něm cítili co nejlépe. Někdy to mohou být krásně rovné vlasy žehličkou vytvarované tak, aby se stáčely k hlavě. Jindy použijete styling k dosílení roztřepeného vzhledu. A když budete mít pocit, že je mikádo nuda, tak si nechte na pár pramínků vlasů udělat melír.

Účes získá hned jiný vzhled. Navíc melír je výhodnější než barva, protože při odrůstání není tak viditelný jako odrosty barvených vlasů. Mladé dívky a mladší ženy pak ještě zkoušejí změnit image mikáda pomocí vlasové barvy ve spreji, která je smývatelná. I to je další možnost, jak vypadat zase nově.