Krása a módaVlasy

Ombre na černé vlasy: 4 hlavní výhody, které za vás rozhodnou

Ombre na černé vlasy: 4 hlavní výhody, které za vás rozhodnou

Chcete být stále trendy a jít s dnešní dobou? Technika balayage možná už znáte, ale co třeba ombre metoda? Pokud vám to nic neříká, nevadí. Rádi vám vysvětlíme, s čím máte to potěšení a jak vypadá ombre na černých vlasech.

Technika ombre

Vytváří se stínový efekt a postupně se aplikuje barva po celé délce vlasů. Kořínky a střed zůstávají nezměněny a konečky jsou odbarvené. Stupeň přechodu se charakterizuje:

  • Plynule
  • Ostrou hranicí mezi barvami

Tato technika je oblíbená pro svou schopnost vytvářet přirozený a plynulý vzhled.

Zesvětlené ombre

Jedná se o nejzákladnější styl ombre, které vídáte na každém rohu. Vaše černé vlasy budou zasvětleny o 2 – 3 odstíny. Kadeřník si vybere odstín, který vám sedne a zároveň bude vidět plynulý přechod. Oddělí si vlasy na spodní a horní část, aby se mu žádné nepřipletly do cest a začne nanášet barvu odspoda směrem nahoru. Barva se aplikuje postupně, aby se vytvořil plynulý a přirozený přechod mezi odstíny. Dále se nechá barva působit podle instrukcí výrobce barvy a následně se důkladně opláchne.

Barevné ombre vlasy

Pokud jste se rozhodla postoupit metodu ombre a máte ráda experimentování, tak na černých vlasech zazáří například modrá, červená, růžová nebo dokonce i bílá barva. Opět se musí konečky a částečně střed vlasů zesvětlit, aby barevné pigmenty byly více viditelné. Jak si ovšem vybrat správnou barvu? Máme pro vás jednoduchý tahák, stačí když poznáte, jaké barvy s k vám hodí. To vše díky tomu, zda jste teplý a nebo studený typ. Pro teplý odstín jsou nejlepší barvy: červená, žlutá, oranžová. Pro studený: modrá, fialová nebo růžová.

Výhody barvení stylem ombre

  • Ombre technika poskytuje jemný efekt.
  • Odrůstající, barvené vlasy neztrácejí po dlouhou dobu svou estetiku.
  • Ombre na černých vlasech lze provádět v široké škále barev.
  • Technika vypadá dobře jak na mladých, tak i na starších.