Krása a módaVlasy

Cop kolem hlavy: 4 oblíbené styly pro rok 2024

Cop kolem hlavy: 4 oblíbené styly pro rok 2024

Chtěli byste dodat vašemu účesu tu pravou a zářivou korunu? Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou vaší korunou hlavy a proto jsme si pro vás přichystali 4 krásné účesy, které stojí za to vyzkoušet.

Čelenka z rybího copu

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších copů, který z vás vytvoří řeckou bohyni. Pro začátečníky je trochu složitý, ale jak si osvojíte daný princip, budete mít vyhráno. Vlasy rozdělte na dva stejné prameny. Poté vezměte z vnějšího okraje obou pramenů vždy jeden tenký a přeložte ho směrem doprostřed. Chytněte ho pokaždé s protilehlým silným pramenem. Dále uchopte z každého silnějšího pramenu jeden tenčí, zvnějšku ho přeložte dovnitř a přichyťte k silnému pramenu. A takto pokračujte až do konce.

A beautiful closeup of a ginger female with a pure white skin

Holandská koruna

Nejprve si vlasy rozdělte na polovinu. Začněte na levé straně, kde vlasy u čela rozdělíte na tři části. Nejdříve zapletete levý pramen pod prostřední a pravý pod nový prostřední pramen. Při tomto přidávejte malé pramínky vlasů. Pokračujte podél linie vlasů, obtočte kolem hlavy a konec copu zafixujte pinetkou. To samé proveďte i na pravé straně. Copy by se měly setkat. Touto snadnou technikou vytvoříte holandskou krásu, kterou vám bude každý závidět.

Oslnivá čelenka

Pokud nemáte zájem o korunu, která je kolem hlavy, vyzkoušejte její sestru a to čelenku. Sčešte vlasy dozadu. U levého ucha rozdělte vlasy na tři části a začněte plést stylem: pravý pramen nad střední a levý nad nový střední pramen. Nezapomínejte přidávat tenké prameny, jak ze strany od čela, tak odzadu. Takto cop pleťte až na druhou stranu a upevněte ho pinetkami.

Klasika nade vše

Tento způsob bude podobný jako u oslnivé čelenky, jen cop bude vést pouze za hlavou. Vlasy si rozdělte na polovinu. Začněte na levé straně, kde si vlasy rozdělíte na tři prameny. Z těchto pramenů vytvořte copánek, aniž byste do něj přidávali ostatní prameny. Konec upevněte malou gumičkou. To samé zopakujte na druhé straně. Jak budete mít hotovo, spojte copánky dohromady gumičkou a máte hotovo.

Shrnutí

Ať už si vyberete styl:

  • Čelenku z rybího copu
  • Holandský cop
  • Copánkovou čelenka
  • Klasický spojený cop

oslníte každého, kdo projde kolem vás.