Vlasy

Odbarvení černých vlasů: 3 důležité zásady

Odbarvení černých vlasů: 3 důležité zásady

Jste černovláskou a rozhodla jste se pro změnu image? Odbarvení černých vlasů možné je. Jak a co všechno to obnáší?

Zesvětlení černých vlasů není „mission impossible“

Slavné hvězdy se mohou chlubit platinově blond hřívou, na které nenajdete žádnou vadu. Zahleděla jste se zasněně na Instagram a usoudila, že co dokáže Kim Kardashian, to umíte taky?

Slavná celebrita se s téměř bílou barvou objevila poprvé na Met Gala v roce 2022. A mimochodem, když ji novináři „nachytali“ později na veletrhu Art Basel v Miami už s tmavším odstínem blond, samotná Kim k tomu na zvídavé dotazy, co ji přimělo ke změně, prohlásila: „Byla jsem prostě líná. Je s tím tolik práce.“

Tím se dostáváme k jádru zesvětlených vlasů. Celý proces je obecně velmi náročný na:

  • čas
  • finance
  • kvalitu vlasů

Pokud se navíc nevracíte ke světlému odstínu jakožto přirozenému, abyste následně mohla nechat vlasy volně odrůstat, připravte se na to, že samotným zesvětlením celý proces zdaleka nekončí. Čeká na vás skutečně náročná péči o odrůstající kadeře.

Čím výraznější bude kontrast mezi přirozenou barvou a odbarveným odstínem, tím častější návštěvy kadeřníka vás pochopitelně čekají, pokud chcete mít barvu udržovanou. Jinak můžete zvolit i přirozené zesvětlení formou promelírování, balayage či techniku tzv. falešných odrostů.

Jak se odbarvit bez rizika

Odstraňování černé barvy nemají v lásce dokonce ani profesionální kadeřníci. Odbarvování je totiž poměrně agresivní chemický proces, který otevírá působením peroxidu vodíku vlasovou kutikulu a rozpouští obsažený melanin. Dochází při něm k destrukci keratinových vazeb ve vlasovém vláknu.

Zvláště to platí pro černou, která je nepřírodní. Nejsnáze se odbarvují dosud nebarvené vlasy. Na vysněný odstín se tak nemusíte dostat během jednoho barvení. Ideálně kadeřník by tak měl zodpovědně posoudit, kdy můžete přijít na další zesvětlení.

Vyčkat byste totiž měla tak dlouho, jak jen můžete. Čím delší čas dopřejete svým vlasům k regeneraci, tím lépe. Do 7 dnů po odbarvení byste si také měla dopřát „zdravotní“ zástřih, který je prevencí lámání konečků.