Krása a módaVlasy

Obarvené konečky vlasů: Jednoduchý návod v 6 krocích

Obarvené konečky vlasů: Jednoduchý návod v 6 krocích

Barvení vlasů je skvělý způsob, jak vyjádřit svou osobnost. Na rozdíl od standardních barvení vlasů vám barevné konečky umožní nový vzhled, ale zároveň si zachováte i své staré „já“. Při dobrém provedení mohou barevné konečky vytvářet krásné přechody a zajímavé barevné kontrasty.

Zvolte si barvu

Než se pustíte do procesu barvení je důležité zvolit vhodnou barvu. Můžete si vybrat barvu, která bude ladit vašim očím nebo použijte barvu, která lichotí vaší pleti.

Tmavé vlasy je potřeba zesvětlit

Pokud máte tmavé vlasy a chcete dosáhnout světlých nebo zářivých barevných konečků, je odbarvování nezbytným krokem. Tmavou barvu z vlasů budete muset odbarvit. Pokud již máte velmi světlé vlasy, nebo pokud vám nevadí barvit vaši přirozenou barvu, můžete tento krok přeskočit.

Naneste barvu na vlasy

Připravte barvu dle návodu výrobce a následně ji aplikujte na požadovaná místa. Můžete použít štětec nebo vlasy můžete „ponořit“ do misky naplněné barvivem a pomocí ruky v rukavici ji rozetřít.

Soustřeďte většinu barvy na konečky vlasů a ujistěte se, že jsou konečky zcela pokryté barvou. Při aplikaci barvy do vyšší části vlasů od konečků používejte méně barvy, aby se barva postupně vytratila do vaší přirozené barvy.

Zabalte každou obarvenou část hliníkovou fólií

Tento krok je zcela na vašem uvážení. Hliníková fólie zahřeje vaše vlasy a urychlí proces barvení. Zabrání také tomu, abyste dělali nepořádek.

Nechte barvu působit dostatečně dlouho

Pravidelně kontrolujte barvu, abyste zjistili, zda je dostatečně sytá. Vždy dodržujte pokyny výrobce. Pamatujte, že některé barvy umýváním postupně vyblednou.

Opláchněte studenou vodou

Vlasy pouze opláchněte vodou. Šampon by odstranil část barvy z vlasů a zesvětlil je. Čím méně si budete umývat vlasy, tím déle vám barva vydrží.